Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalni imigranci. 19 zmarło na łodzi w drodze do Włoch

0
Podziel się:

Na drewnianej łodzi długości 25 metrów w ścisku zmieściło się około 400 osób. Rejsu z Afryki nie przeżyło 18 z nich.

Nielegalni imigranci. 19 zmarło na łodzi w drodze do Włoch
(AP/Fotolink/East News)

19 nielegalnych imigrantów zmarło na łodzi, która płynęła z wybrzeży Libii w stronę włoskich wybrzeży. Zwłoki stłoczonych w ładowni ludzi, którzy zatruli się tlenkiem węgla z silnika, znaleźli ratownicy, wezwani na pomoc jednostce.

Na drewnianej łodzi długości 25 metrów w ścisku zmieściło się około 400 osób. Rejsu z Afryki nie przeżyło 18 z nich. Jeden z imigrantów zmarł w trakcie transportu łodzią ratunkową na włoską wyspę Lampedusa. Dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do szpitala w Palermo na Sycylii.

To kolejna tragedia na Morzu Śródziemnym, na którym w ostatnich miesiącach patrolujące je włoskie siły udzieliły pomocy kilkudziesięciu tysiącom imigrantów na dryfujących łodziach, kutrach i małych statkach. Zabierani z nich imigranci cały czas przewożeni są na wybrzeża Italii na pokładzie włoskich okrętów.

Wśród prawie 2200 imigrantów, którzy dotarli do portu Salerno na południu Włoch jest 195 dzieci. Obok uciekinierów z Erytrei, Somalii, Ghany, Egiptu, Maroka i Syrii są też całe palestyńskie rodziny. Przypuszcza się, że trzech obecnych wśród nich Tunezyjczyków to organizatorzy przerzutu imigrantów z afrykańskich wybrzeży.

Włoska agencja Ansa rozpowszechniła wypowiedź aresztowanego wcześniej Tunezyjczyka, trudniącego się wysyłaniem imigrantów do Europy. 27-letni rybak powiedział włoskim śledczym, że za jeden przerzut ludzi dostaje tyle pieniędzy, ile zarabia połowem przez 2 lata.

Każdy imigrant płaci około 1500 dolarów za miejsce na łodzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatonęła łódź z 80 osobami na pokładzie Anonimowy przedstawiciel agencji morskiej powiedział, że na razie odnaleziono tylko dwa ciała - mężczyzny i kobiety.
To oni mogą pomóc rozwiązać problemy Europy W wielu dyskusjach o imigracji dominują stereotypy zamiast twardych faktów - twierdzi unijna komisarz Cecilia Malmstroem.
Włochy chcą pomocy Unii, Unia mówi "nie" Włoskie MSW nie chce samo odpowiadać za patrolowanie Morza Śródziemnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)