Notowania

wojna na ukrainie
07-10-2014 (11:42)

Niemieckie ciężarówki z pomocą jadą na Ukrainę

112 samochodów wchodzących w skład niemieckiego konwoju opuszcza już Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

112 samochodów wchodzących w skład konwoju opuszcza już Polskę. Rano zakończyła się odprawa na przejściu granicznym w Dorohusku

Jak poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias, odprawa prowadzona była zarówno przez polskich, jak i ukraińskich strażników granicznych i celników, po polskiej stronie. Rozpoczęto ją jeszcze w poniedziałek o godzinie 21.45.

Golias wyjaśniła, że wspólne działania znacznie skróciły odprawę ciężarówek. Tuż po godz. 10 konwój zaczął przekraczać granicę. _ Na przejściu nie ma utrudnień. Podczas odprawy nie doszło do żadnych incydentów _ - dodała.

Przejazd przez Polskę 112 ciężarówek rozpoczął się 2 października br. Polskie służby nie chciały ujawniać szczegółów trasy m.in. ze względu na bezpieczeństwo. Według nieoficjalnych informacji ciężarówki jechały od Świecka, drogą A2 i później w kierunku Lublina i Dorohuska.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział we wtorek PAP, że przejazd przebiegł bez zakłóceń.

_ Byliśmy w stałym w kontakcie z organizatorem, z naszą Strażą Graniczną, Służbą Celną. W niektórych miejscach, między innymi w miastach, policjanci pilotowali przejazd konwoju, tak by odbywał się on bezpiecznie i z jak najmniejszymi utrudnieniami dla innych użytkowników dróg _ - zaznaczył Sokołowski.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie