Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nieoficjalnie: UE przedłuża sankcje wizowe i finansowe dla Rosji

3
Podziel się:

Ambasadorowie państw UE zdecydowali w środę o przedłużeniu o kolejne pół roku sankcji wizowych i finansowych, wprowadzonych w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie i dokonaną przez Rosję aneksją Krymu - poinformowały źródła unijne.

Nieoficjalnie: UE przedłuża sankcje wizowe i finansowe dla Rosji
(Parlament Europejski)

Restrykcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów mają obowiązywać przynajmniej do 15 marca 2017 roku. Obejmują one 146 osób: rosyjskich polityków, wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 37 firm i organizacji.

Decyzja ambasadorów wymaga jeszcze zatwierdzenia przez rządy państw unijnych.

W związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy UE wprowadziła również sankcje gospodarcze wobec Rosji za wspieranie separatystów. Złagodzenie restrykcji uzależniono od pełnego wdrożenia porozumień z Mińska w sprawie uregulowania konfliktu. Sankcje obowiązują co najmniej do końca stycznia przyszłego roku.

Sankcje gospodarcze obejmują ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych, firm naftowych (Rosnieft, Transnieft i Gazprom Nieft) i trzech firm zbrojeniowych (OPK Oboronprom, United Aircraft Corporation i Urałwagonzawod). Wprowadzono też ograniczenia w sprzedaży Rosji zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
mm8
8 lat temu
rosja sama powinna decydować o zdjęciu nałożonych na nią sankcji - droga do tego jest jednak tylko jedna: opuszczenie krymu i donbasu i zapłacenie reparacji wojennych oczywiście; jaki pierwszy krok? - ano wybór na szefa państwa kogoś nieco bardziej zrównoważonego...
robciorr
8 lat temu
nieofocjalnie to niemcy handluja z ruskimi i udaja grekow
krol
8 lat temu
zakaz wjazdu na terytorium UE dla wszystkich dzikich ze wschodu kategoryczny