Notowania

szczyt g20
27.10.2011 20:55

Obama: Unia położyła podwaliny pod wyjście z kryzysu

Prezydent ma się spotkać z przywódcami Unii Europejskiej na posiedzeniu G20 we Francji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent USA Barack Obama powiedział, że przywódcy Unii Europejskiej poprzez osiągnięte w Brukseli porozumienie położyli podwaliny pod rozwiązanie kryzysu zadłużeniowego strefy euro.

W oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom Obama podkreślił, że USA liczą na pełne i natychmiastowe wprowadzenie w życie planu zatwierdzonego przez unijnych przywódców.

_ Będziemy nadal wspierać europejskich sojuszników w ich wysiłkach w rozwiązaniu kryzysu, w chwili, gdy wspólnie pracujemy nad uzdrowieniem gospodarki światowej i przywróceniem miejsc pracy naszym obywatelom _ - oświadczył prezydent USA.

Obama ma się spotkać z niektórymi przywódcami Unii Europejskiej na posiedzeniu G20 w przyszłym tygodniu we Francji.

Przywódcy Eurolandu w nocy uzgodnili w Brukseli działania mające zapobiec rozszerzeniu się greckiego kryzysu na dalsze kraje europejskie.

O drugiej fali kryzysu Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t180005.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/kryzys-w-strefie-euro/) Szantaż wobec banków poskutkował. W Brukseli zdecydowali Zobacz, ile będzie kosztowało ratowanie Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t178654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pakiet;dla;grecji;ma;byc;wprowadzony;do;konca;roku,114,0,953714.html) Pompowanie pieniędzy w Grecję. Ujawnili kiedy ruszy Pakiet to gigantyczne wsparcie od Eurolandu i MFW oraz gwarancje dla inwestorów. Zobacz jaka to skala.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t124008.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/tak;na;gieldach;dawno;nie;bylo;dzieki;politykom,102,0,951910.html) Tak na giełdach dawno nie było. Dzięki politykom Przywódcy eurolandu wprowadzili inwestorów na giełdach całego świata w doskonałe nastroje. Szczególne powody do zadowolenia powinni mieć handlujący akcjami w Paryżu oraz Frankfurcie nad Menem.
Tagi: szczyt g20, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz