Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oprogramowanie chce kupić ponad połowa firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw

0
Podziel się:

Programy komputerowe za pieniądze z unijnej perspektywy chce kupić ponad połowa małych i średnich firm.

Oprogramowanie chce kupić ponad połowa firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw
(Parlament Europejski)

Ponad połowa małych i średnich firm, chce inwestować w systemy i oprogramowanie informatyczne, korzystając z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-20. Tak wynika z badania firmy Comarch i portalu dotacjomat.pl.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że zdecydowana większość przedsiębiorców zgadza się ze stwierdzeniem, iż fundusze unijne przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności ich firm, a także pomagają sfinansować skomplikowane projekty inwestycyjne.

Wpływają poza tym na większą innowacyjność spółek. Tylko 4 procent badanych, uznało pomoc unijną za zupełnie niepotrzebną i bez wpływu na gospodarkę.Joanna Dominiak dyrektor do spraw finansowania małych i średnich przedsiębiorstw Comarch ERP przypomina, że w nowej perspektywie stawia się większy nacisk na działalność badawczo-rozwojową.

Podkreśla, że dlatego tak ważna będzie większa współpraca biznesu z nauką. Badanie przeprowadzono od 16 września do 10 listopada 2014 na grupie 578 przedsiębiorców.

Czytaj więcej w Money.pl
KE da rolnikom z Polski tylko kilka mln euro Kolejny program wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku rosyjskiego embarga na unijną żywność może wynieść ponad 125 mln euro; Polsce nie przypadnie z niego jednak zbyt wiele.
Kto stracił, a kto zyskał najwięcej po 10 latach w Unii Bezrobocie najbardziej spadło w Polsce - o ponad 5 punktów procentowych. Z kolei na Cyprze wzrosło o 12,4.
5 mln młodych bez pracy. Tak ma pomóc Unia Bez pracy pozostaje w Europie ponad 5 milionów młodych ludzi.
Biogospodarka specjalizacją Lubelskiego Biogospodarka będzie główną inteligentną specjalizacją i obszarem wspieranym przez inwestycje finansowane z funduszy europejskich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)