Notowania

Orange Polska musi zapłacić potężną karę. Winna jest ponad 650 mln zł Komisji Europejskiej

Komisja Europejska w 2011 r. nałożyła na ówczesną Telekomunikację Polską karę za nadużywanie pozycji dominującej na polskim rynku szerokopasmowego dostępu do internetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)
Wyrok jest ostateczny, a kara będzie powiększona o odsetki.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił odwołanie Orange Polska od wyroku Sądu Unii Europejskiej nakładającego 127,6 mln euro kary. Wyrok jest ostateczny, a kara będzie powiększona o odsetki w wysokości 23,7 mln euro na dzień 30 czerwca 2018 r.

W raz z odsetkami Orange Polska musi zapłacić 151,3 mln euro kary. To, w przeliczeniu po środowym kursie, daje równowartość ponad 650,5 mln zł.

W 2011 roku Komisja Europejska nałożyła na ówczesną Telekomunikację Polską 127,6 mln euro kary za nadużywanie pozycji dominującej na polskim rynku szerokopasmowego dostępu do internetu. W grudniu 2015 roku Sąd Unii Europejskiej oddalił odwołanie Orange Polska od decyzji i podtrzymał karę.

Operator zamierza uregulować zobowiązanie na rzecz Komisji Europejskiej do końca przyszłego miesiąca. - Zamkniemy tą kwestię w sierpniu - zapewnił członek zarządu ds. finansowych Maciej Nowohoński, podczas spotkania z dziennikarzami.

Operator czeka wezwanie KE, czego spodziewa się w ciągu 2 tygodni i po tym, jak podkreślił "bez zbędnej zwłoki" ureguluje płatność. Jak przekonuje Orange, pieniądze na zapłacenie kary spółka ma. Częściowo będzie to gotówka.

Spółka ma zawiązaną rezerwę z tego tytułu. Nasz aktualny wskaźnik dług netto/EBITDA na poziomie 2,2x zwiększy się kiedy zapłacimy - do szacunkowo 2,4x - dodał członek zarządu operatora.

Zobacz też: Pracownia Orange w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego:

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu oprzez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2018

kajazłodzieje i nic więcej. Nigdy Orange

26-07-2018

arekorange to nie polski biznes a do tego to zlodzieje

25-07-2018

fan PolskiOrange nie jest polska

Rozwiń komentarze (31)