Notowania

parada schumana
11.05.2013 14:39

Parada Schumana przeszła ulicami Warszawy

Miłośnicy zjednoczonej Europy przeszli ulicami Warszawy w Paradzie Schumana. Mimo niekorzystnej pogody, wzięły w niej udział setki osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Były premier Tadeusz Mazowiecki na paradzie Schumana

Mimo niekorzystnej pogody, wzięły w niej udział setki m iłośników zjednoczonej Europy *. Wśród nich był również były premier Tadeusz Mazowiecki. *

Euroentuzjaści wyruszyli spod warszawskiego kościoła świętej Anny, przeszli ulicami w centrum stolicy i wrócili na Krakowskie Przedmieście, gdzie rozpoczął się piknik europejski i miasteczko Schumana.

Paradę otwierała wielka platforma, na której znaleźli się członkowie szkolnych klubów europejskich. W tym roku organizatorzy chcieli zwrócić uwagę opinii publicznej na debatę na temat wprowadzenie w Polsce wspólnej waluty europejskiej. Stąd hasło 14. Parady Schumana - _ Lepszy złoty w garści, czy euro w kieszeni? _.

W miasteczku Schumana można zasięgnąć informacji na temat Unii Europejskiej. Obok stoisk z tematyką europejską jest możliwość zabawy i uczestniczenia w grach. Uczestnicy mogą też porozmawiać z polskimi europarlamentarzystami.

Impreza odbywa się w Polsce od 1999 roku i organizowana jest przez fundację imienia francuskiego polityka. Robert Schuman urodził się w 1986 roku, a zmarł w 1963 roku. Był francuskim premierem, ministrem spraw zagranicznych oraz przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Uważany jest za jednego z ojców założycieli zjednoczonej Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny kraj w Unii w obliczu bankructwa Trzy największe banki Słowenii będą potrzebowały miliarda euro. Suma ta może jednak mocno wzrosnąć.
Zdecydowany na euro. I nie ma dyskusji Korzyści dla konsumentów i przedsiębiorców, tańsze pożyczki, ułatwienie zakupów internetowych - to tylko kilka korzyści płynących z wprowadzenia wspólnej waluty do Polski.
Kaczyński chce bronić złotego. _ Mamy prawo _ Obrona złotówki ma ogromną wagę dla przyszłości ekonomicznej i politycznej Polski - powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński na debacie pt. _ W obronie polskiego złotego _.
Tagi: parada schumana, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz