Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKB Niemiec w III kwartale 2012 r. zgodny z oczekiwaniami

0
Podziel się:

Nieoczekiwany wzrost wskaźnika - pierwszy raz od ośmiu miesięcy.

PKB Niemiec w III kwartale 2012 r. zgodny z oczekiwaniami
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w III kwartale 2012 r. o 0,4 proc. rok do roku, bez uwzględniania czynników sezonowych, po wzroście w II kw. o 0,5 proc. - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowym wyliczeniu. Natomiast i** **ndeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, nieoczekiwanie wzrósł w listopadzie 2012 r. do 101,4 pkt. ze 100,0 pkt. w poprzednim miesiącu - podała firma Ifo w komunikacie.

Aktualizacja 10:58

Wstępnie spodziewano się wzrostu PKB rdr o 0,4 proc. W ujęciu kwartał do kwartału PKB Niemiec wzrósł w III kw. o 0,2 proc., po wzroście w II kw. o 0,3 proc. - podali statystycy. Tu oceniano wzrost PKB o 0,2 proc.

Urząd statystyczny podał, że po uwzględnieniu czynników sezonowych, PKB Niemiec wzrósł w III kw. 2012 o 0,9 proc., po wzroście w II kw. o 1,0 proc. Wstępnie oczekiwano wzrostu o 0,9 proc.

Indeks Ifo, który nieoczekiwanie wzrósł w listopadzie 2012 r. do 101,4 pkt. ze 100,0 pkt. w poprzednim miesiącu - odnotował pierwszy wzrost od 8 miesięcy. Analitycy spodziewali się tymczasem, że indeks wyniesie 99,5 pkt.

Wskaźnik ocen obecnej sytuacji wyniósł 108,1 pkt. wobec 107,2 pkt. poprzednio, po korekcie. Tu analitycy spodziewali się 106,3 pkt.

Indeks oczekiwań wyniósł natomiast 95,2 pkt. wobec 93,2 pkt poprzednio, a oczekiwano 93,0 pkt.

Firma Ifo, która ma siedzibę w Monachium, co miesiąc pyta siedem tysięcy niemieckich przedsiębiorców o zamówienia, zapasy towarów, poziom produkcji, ceny i zatrudnienie

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące dane z Niemiec. Chodzi o PKB Federalny Urząd Statystyczny podał inne od prognoz dane o tempie wzrostu niemieckiej gospodarki.
Niemieckie dane mocno zaskakują, ale... Eurostat ogłosił, że gospodarka eurostrefy w okresie od początku lipca do końca września skurczyła się o 0,1 proc. wobec spadku o 0,2 proc. w poprzednim kwartale.
Fatalna prognoza "mędrców" dla Niemiec Ich zdaniem, PKB Niemiec wzrośnie w przyszłym roku zaledwie o...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)