Notowania

emigracja
25.05.2018 15:53

Polacy rekordzistami na Wyspach. Po piętach nam depczą Rumuni

1,021 mln - tylu Polaków na koniec 2017 roku zamieszkiwało Wielką Brytanię, a to nowy rekord. Po raz pierwszy też Rumunii stali się drugą największą mniejszością na Wyspach, wyprzedzając Irlandczyków

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na Wyspach jest ciągle milion Polaków, a ich liczba stale rośnie

.

Pod koniec 2017 roku w Zjednoczonym Królestwie mieszkało o niemal 20 tysięcy więcej Polaków niż rok wcześniej - wynika z danych brytyjskiego urzędu statystycznego. Polaków na Wyspach jest coraz więcej, choć według badań coraz mniej chętnie wybieramy ten kierunek emigracji, głównie z powodu Brexitu.

*Przez Brexit będą problemy z lotami Ryanair? Zobacz wideo: *

Brytyjskie media przede wszystkim zauważają jednak, że nastąpiła zmiana, jeśli chodzi o drugą największą mniejszość narodową. Już nie są nią Irlandczycy, których w Wielkiej Brytanii mieszka 350 tys., a Rumuni.

Choć Rumunia, podobnie jak Bułgaria, weszła do Unii w 2007 roku, to Brytyjczycy otworzyli swój rynek pracy dla mieszkańców dopiero na początku 2014 roku. Od tego momentu mieszkańcy tego kraju coraz częściej wybierają Wyspy, a pod koniec 2017 rumuńska mniejszość liczyła tam ponad 410 tys. osób.

W Wielkiej Brytanii mieszka również ponad 340 tys. osób z Indii oraz niecałe 300 tys. z Włoch. Polacy są ciągle największą mniejszością we wszystkich regionach Wielkiej Brytanii. W Irlandii Północnej Polaków jest nawet więcej niż Irlandczyków.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: emigracja, polacy na wyspach, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2018

Jxsdsczyli niskie bezrobocie to wynik emigracji Polaków a nie dobrobytu :)

25-05-2018

hahahaahhhaahhahahdobrobyt polsza 2100 brytto

26-05-2018

MajkelPolacy, rumuni skoro we wlasnych krajach nie potrafili zrobić niczego dobrego, to co tam zrobią. Juz szerzy sie dziadostwo, zlodziejstwo.

Rozwiń komentarze (24)