Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska, Hiszpania i Grecja to dowód na potrzebę zmian w UE

0
Podziel się:

Słowa premiera Włoch odnoszą się do zwycięstwa Dudy, którego media przedstawiają jako eurosceptyka, przeciwnika eurowaluty czy wręcz populistę i nacjonalistę.

Polska, Hiszpania i Grecja to dowód na potrzebę zmian w UE
(Governo Italiano)
bETFbEZN

Premier Włoch Matteo Renzi wyraził opinię, że wyniki wyborów w Polsce i Hiszpanii oraz przykład Grecji dowodzą potrzeby zmian polityki Unii Europejskiej.

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej Rtv38 z Florencji szef włoskiego rządu oświadczył: "Wiatr z Grecji, z Hiszpanii i z Polski nie wieje w tym samym kierunku, one wieją w przeciwną stronę i wszystkie wskazują, że Unia Europejska musi się zmienić".

- Mam nadzieję, że Włochy będą mogły wołać donośnym głosem na rzecz zmian w Europie w najbliższych tygodniach i miesiącach - dodał Renzi.

bETFbEZP

Słowa premiera odnoszą się między innymi do zwycięstwa Andrzeja Dudy, którego włoskie media przedstawiają jako eurosceptyka, przeciwnika wspólnej europejskiej waluty czy wręcz populistę i nacjonalistę.

To także komentarz do wyniku niedzielnych wyborów samorządowych w Hiszpanii, gdzie rządząca Partia Ludowa, mimo zwycięstwa, straciła 3 mln głosów. Jednocześnie dobre rezultaty odniosły dwa ugrupowania protestu i kontestacji, między innymi Podemos.

Czytaj więcej w Money.pl
Madryt jak Ateny? 100 tysięcy osób protestowało na ulicach Uczestnicy marszu nieśli transparenty z żądaniami darmowej służby zdrowia, leków na zapalenie wątroby i podniesienia płacy.
W Grecji jest gorzej niż sądzono Komisja Europejska pięciokrotnie obniżyła prognozy wzrostu PKB dla Grecji.
Nowa ordynacja wyborcza we Włoszech Włoska Izba Deputowanych uchwaliła w poniedziałek nową ordynację wyborczą, która jest jednym z priorytetów programu reform rządu Matteo Renziego. Według premiera celem jest wyłonienie wyraźnej większości w wyborach i zapewnienie skutecznych rządów.
bETFbFaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)