Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska w pełni wykorzystuje fundusze unijne

0
Podziel się:

Bieńkowska: Pozyskiwanie środków idzie zgodnie z planem.

Polska w pełni wykorzystuje fundusze unijne
(PAP/Tomasz Gzell)

*Minister Rozwoju RegionalnegoElżbieta Bieńkowskapoinformowała w Sejmie, że Polska w pełni wykorzystuje środki unijne. W Sejmie trwa debata na temat wykorzystywania tych środków w latach 2007-2013. *
Minister Bieńkowska powiedziała, że Polska jest jednym z sześciu krajów Unii Europejskiej, które złożyły wnioski do Komisji Europejskiej o przyznanie funduszy. Jej zdaniem od trzeciego kwartału mamy do czynienia z _ absolutną dynamiką _ wzrostu liczby wniosków, zawieranych umów oraz wypłacania środków.

Minister Rozwoju Regionalnego zapowiedziała, że prognoza na pierwszy kwartał bieżącego roku zostanie zrealizowana. Dodała, że jej resort ma podpisane umowy na kwotę ponad 11 miliardów złotych, zaś projekty w trakcie podpisywania opiewają na kwotę 25 miliardów złotych.

Minister Elżbieta Bieńkowska poinformowała, że Polska wykorzystuje pieniądze unijne z poprzedniego budżetu Unii Europejskiej, za rok 2008. Jak dodała, sprzyja temu korzystny kurs euro. W ostatnim tygodniu wpłynęło półtora tysiąca wniosków.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)