Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstał Ruch Europa Plus. Po co?

0
Podziel się:

Budowanie struktur Europy Plus może zbiec się z ewentualnym tworzeniem list do PE pod patronatem byłego prezydenta.

Powstał Ruch Europa Plus. Po co?
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)
bELpdrvV

Wywołanie dyskusji na temat ściślejszej integracji europejskiej ma być celem Ruchu Europa Plus; o jego powołaniu poinformowali w Poznaniu Janusz Palikot oraz europoseł Marek Siwiec.

Obaj politycy ogłosili, że rozpoczynają serię spotkań w całym kraju. W ich trakcie chcą rozmawiać o integracji europejskiej, szybkim przyjęciu euro, tworzeniu europejskich sił obronnych i rozpoczęciu wspólnych programów edukacyjnych w Europie. W najbliższym czasie w kraju mają być powołane struktury regionalne ruchu.

W lutym program ruchu zaprezentowany będzie Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Według Marka Siwca budowanie struktur Europy Plus może zbiec się z ewentualnym tworzeniem list do PE pod patronatem byłego prezydenta. _ Taka będzie nasza inicjatywa wobec Aleksandra Kwaśniewskiego _ - powiedział.

bELpdrvX

W ocenie Palikota nowy _ twór społeczny i polityczny _ odegra dużą rolę w polskiej polityce. _ Będziemy, poprzez tę formułę organizacyjną, poszerzali politycznie Ruch Palikota, a przede wszystkim wywoływali dyskusję i debatę na temat federacji europejskiej. Uważamy, że jest to największa możliwa narracja w Europie, ona też zdefiniuje spór europejski w 2014 roku w Europie w wyborach do PE _ - podkreślił.

_ - Głębszy poziom integracji europejskiej jest, naszym zdaniem, niezbędną odpowiedzią na wszystkie trudności, jakie pokazał kryzys _ - zaznaczył Palikot.

Marek Siwiec, który pod koniec ubiegłego roku podjął decyzję o opuszczeniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, podkreślił, że budowanie wraz z Ruchem Palikota Europy Plus to okazja, by _ lepiej służyć swoim wyborcom w Wielkopolsce _. Obaj politycy spotkali się w czwartek w Poznaniu ze studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Czytaj więcej o polskiej lewicy w Money.pl
Nie chcą Siwca. "Niech wyraża się jaśniej" Ostatnie wydarzenia na lewicy nie wyglądają poważnie. Tak dzisiejsze spotkanie Marka Siwca z Januszem Palikotem określa Rafał Grupiński.
Nowe ugrupowanie na lewicy? Chcą 30-procentowego poparcia Janusz Palikot i Marek Siwiec zacieśniają współpracę. Do spółki zapraszają Aleksandra Kwaśniewskiego.
On nie wierzy w zmianę układu na lewicy Potencjalna współpraca byłego członka Sojuszu z Ruchem Palikota nie będzie miała większego znaczenia - uważa polityk lewicy.
bELpdrwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)