Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Włoch: Polska powinna wejść do strefy euro, kiedy...

0
Podziel się:

Mario Monti uważa, że możemy mieć większy wpływ na losy Europy.

Premier Włoch: Polska powinna wejść do strefy euro, kiedy...
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Mario Monti uważa, że Polacy mogą mieć większy wpływ na ukształtowanie przyszłości Europy. Słowa Montiego znalazły się w opublikowanym dziś wywiadzie dla dziennika _ La Stampa _ i kilku europejskich gazet.

Montiego zapytano m.in., jakie korzyści mogłaby odnieść Polska, przystępując do strefy euro.

_ Myślę, że Polska powinna do niej wejść (strefy euro), kiedy uzna, że jest to właściwy moment. To wielki kraj, który znakomicie się prezentuje, lepiej niż prawie wszystkie inne, który ma wolę większej integracji i większego wpływu _ - oświadczył.

Monti zgodził się, że Polacy uważani są za jednych z najlepszych w Europie. _ Uważam, że jesteście tacy, możecie mieć większy wpływ na kształtowanie przyszłości integracji europejskiej, jeśli będziecie na równych prawach zasiadać przy stole _ - powiedział.

Włoski premier dodał, zwracając się do Polaków: _ Popatrzcie na Wielką Brytanię, możliwe jest to, że z ekonomicznego punktu widzenia w krótkiej perspektywie wybór, by nie należeć do euro, dał pewne korzyści, ale wpływ Zjednoczonego Królestwa na określenie kierunku polityki europejskiej osłabił się _.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska pierwszej prędkości, strefa euro z tyłu Desygnowany na premiera Włoch Mario Monti mówiąc niedawno o grożących UE podziałach sugerował, że pewne kraje poza strefą euro, jak Polska, mogą być tą Europą, która popędzi z większą prędkością dzięki międzynarodowej konkurencyjności ich gospodarek.
Tusk: Polska i Włochy mają podobne poglądy Co mamy wspólnego z jedną z bardziej pogrążonych w kryzysie gospodarek europejskich?
Decydująca rozgrywka ws. strefy euro. Kiedy? Premier Włoch Mario Monti spodziewa się, że na poniedziałkowym szczycie UE zapadną wiążące decyzje ws. _ systemu dyscypliny finansów publicznych _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)