Notowania

ue
04.11.2008 15:48

Prezydent dostanie wskazówki na szczyt UE

Główne założenia to: ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego i przyjęcie Polski do strefy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Jak najszybsza ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego, przyjęcie Polski do strefy euro oraz wzmocnienie instytucji finansowych w Europie - to trzy podstawowe założenia do instrukcji dla prezydenta na piątkowy szczyt Unii Europejskiej.

Według premiera, który ujawnił, jakie wytyczne otrzyma od rządu lecący do BrukseliLech Kaczyński, szybkie wejście Polski do strefy euro oznacza większe bezpieczeństwo finansowe obywateli. Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego zwiększy natomiast integrację wszystkich krajów Unii Europejskiej - dodał premier.

Donald Tuskdodał, że poprzez mocniejsze instytucje finansowe, będzie można uniknąć w przyszłości kryzysu finansowego. Premier poinformował, że rząd nie przyjął jeszcze ostatecznej instrukcji dla prezydenta na piątkowy szczyt Unii poświęcony kryzysowi finansowemu. Donald Tusk czeka teraz na powrót ministra finansów z Brukseli. Dopiero wtedy zostanie skompletowane stanowisko rządu, które zostanie przekazane prezydentowi.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prezydent zaprasza Rostowskiego ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;zaprasza;rostowskiego,35,0,383011.html )
* [ Stanowisko prezydenta na piątkowy szczyt UE ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/stanowisko;prezydenta;na;piatkowy;szczyt;ue,205,0,382925.html )
* [ Rząd da prezydentowi mapę, poprosi o żołnierzy ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rzad;da;prezydentowi;mape;poprosi;o;zolnierzy,88,0,382808.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Jutro o sytuacji na światowych rynkach będą rozmawiać w Warszawie premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów bałtyckich. Poza tym, jak poinformował Donald Tusk, rząd czeka na powrót z Brukseli ministra finansów. Dopiero wtedy zostanie skompletowane stanowisko rządu, które zostanie przekazane prezydentowi.

Instrukcje zaprezentuje Lechowi Kaczyńskiemu Jacek Rostowski. Do spotkania prezydenta z ministrem finansów dojdzie prawdopodobnie w czwartek po południu.

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, unia, gospodarka polska, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz