Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
04.04.2011 06:23

Proces Rubygate - premier nie pójdzie do sądu

Silvio Berlusconi nie stawi się w sądzie na rozprawie dotyczącej rozwiązłych imprez - zapowiedział obrońca szefa włoskiego rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Włoch Silvio Berlusconi nie stawi się w środę w sądzie w Mediolanie, gdzie rozpocznie się jego proces w sprawie korzystania z prostytucji nieletnich i nadużycia urzędu - zapowiedział jego adwokat Piero Longo.

Obrona szefa rządu wyjaśniła też, że nie skorzysta on z przysługującego mu prawa usprawiedliwienia swej nieobecności obowiązkami państwowymi.

Pierwsza rozprawa w procesie, budzącym zainteresowanie największych światowych mediów, będzie miała na celu ustalenie kalendarza następnych posiedzeń sądu i skoordynowanie ich z już wyznaczonymi w trzech innych procesach Berlusconiego, jakie toczą się przed mediolańskim sądem. Nie będzie to łatwe głównie ze względu na to, że premier zadeklarował gotowość przychodzenia do sądu tylko w poniedziałki. Tymczasem większość ich została już zarezerwowana przez trzy inne składy sędziowskie.

W środę w sądzie nie stawi się również główna bohaterka skandalu, córka marokańskich imigrantów, tancerka znana jako Ruby, która uczestniczyła w rozwiązłych przyjęciach w prywatnej rezydencji premiera jeszcze jako nieletnia i była za to hojnie wynagradzana. To jej sprawa doprowadziła do wszczęcia śledztwa przez prokuraturę, która postawiła następnie Berlusconiemu zarzuty. Ruby ma przyjść do sądu tylko po to, by złożyć zeznania.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kupil;13;aut;uczestniczkom;bunga;bunga,53,0,783669.html) Kupił 13 aut uczestniczkom bunga bunga
Na trzy dni przed rozpoczęciem tego bezprecedensowego procesu w historii Włoch Silvio Berlusconi ponownie zaatakował wymiar sprawiedliwości, mówiąc, że dysponuje on _ wszechogarniającą siłą _ i stał się we Włoszech _ prawdziwą kontrwładzą _.

W przemówieniu skierowanym do swych zwolenników włoski premier oświadczył: _ Nasz kraj jest w zachodnich demokracjach jedyny, w którym nad władzą wykonawczą góruje władza izb parlamentu, władza sądownictwa i Trybunału Konstytucyjnego, wszystkich korporacji, które sprzeciwiają się zmianom _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;narzeka;to;moj;25;proces,4,0,801796.html) Berlusconi narzeka: To mój 25. proces Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że stawi się dziś w sądzie w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t136083.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/silvio;forever;biografia;juz;w;kinach,153,0,800409.html) "Silvio forever". Biografia już w kinach Nieautoryzowany dokument, opowiada o karierze finansowej i politycznej Berlusconiego, oraz o bunga bunga.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t135054.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wlosi;na;ulicach;100;miast;bronia;konstytucji,125,0,792957.html) Włosi na ulicach 100 miast. Bronią konstytucji Protesty zorganizowali przeciwnicy rządu Silvio Berlusconiego.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz