Notowania

marek sawicki
18.07.2011 15:28

Producenci warzyw stracili przez E. coli 81 mln euro

Polska uważa, że 210 milionów euro nie wystarczy na pokrycie strat wszystkich unijnych producentów warzyw po aferze z żywnością skażoną bakterią E. coli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Roman Jocher)

*Prawie 5000 wniosków o odszkodowania na sumę około 81 milionów euro - to wyliczenia polskich producentów warzyw, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu epidemii wywołanej bakterią _ E.coli. _ Polska złożyła już prośbę o rekompensaty do Komisji Europejskiej. *

Fundusz odszkodowawczy utworzony przez Brukselę wynosi tymczasem tylko 210 milionów euro. Nie wiadomo więc czy dla wszystkich wystarczy pieniędzy, co potwierdza minister rolnictwa Marek Sawicki.

- _ Nie wiem ile złożyły inne państwa. Jaka będzie pula, trudno prorokować. Ciągle podkreślam, że Polska to duży producent zarówno owoców jak i warzyw. Stąd też dla Komisji Europejskiej zaskoczeniem jest, że w Polsce mamy tak dużo producentów i tyle produkujemy _ - powiedział minister rolnictwa.

POSŁUCHAJ MARKA SAWICKIEGO:

Jutro unijni ministrowie rolnictwa będą rozmawiać z Komisją Europejską na ten temat. Polska była jednym z tych państw, które podkreślały, że 210 milionów euro to kwota niewystarczająca, by pokryć wszystkie straty.

Bruksela na razie jednak nie zwiększa funduszu. Komisja zakończyła już przyjmowanie wniosków o rekompensaty, teraz będzie je analizować i pod koniec miesiąca ogłosi decyzje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t149008.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;wpusci;warzywa;z;ue;a;z;polski,246,0,866806.html) Rosja wpuści warzywa z UE. A z Polski? - Podjęcie decyzji o dopuszczeniu polskich warzyw na rosyjski rynek zostało odłożone - poinformował główny lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t130680.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;chce;funduszu;dla;rolnikow,239,0,874479.html) Rolnikom trzeba dać, bo ubezpieczenia drogie Partia Polska jest Najważniejsza chce powołania Funduszu Katastrof i Klęsk Żywiołowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t151114.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sawicki;kaczynski;przekroczyl;granice;hipokryzji;w;polityce,67,0,874307.html) "Kaczyński przekroczył granice hipokryzji" Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przypomina, że prezes PiS chciał europejskiej armii zamiast dopłat dla rolników
Tagi: marek sawicki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz