Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest w Watykanie. Przedsiębiorca zszedł z kopuły bazyliki świętego Piotra

0
Podziel się:

Po ponad dobie zakończył się protest włoskiego przedsiębiorcy z Triestu na kopule bazyliki świętego Piotra przeciwko rządowi premiera Mario Montiego.

Protest w Watykanie. Przedsiębiorca zszedł z kopuły bazyliki świętego Piotra
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)

Po ponad dobie zakończył się protest włoskiego przedsiębiorcy z Triestu na kopule bazyliki świętego Piotra przeciwko rządowi premiera Mario Montiego i dyrektywie Unii Europejskiej. Wieczorem mężczyzna dał się przekonać do zejścia z kopuły.

Spektakularny protest prowadził Marcello Di Finizio, właściciel popularnego nadmorskiego lokalu w Trieście, który już wcześniej organizował różne akcje w obronie swojego biznesu. W tym samym celu wszedł na kopułę w Watykanie także 30 lipca.

Restaurator obawia się utraty lokalu, znajdującego się na terenie wystawionym na sprzedaż, co umożliwia unijna dyrektywa o liberalizacji rynku usług. To głównie przeciwko niej wymierzony był protest Włocha, który tłumaczył, że występuje w obronie interesów wszystkich właścicieli i najemców plaż oraz pracowników całej tej branży w kraju.

We wtorek wywiesił na kopule wielki transparent z napisem: _ Pomocy! Dość Montiego, dość Europy, koniec z międzynarodowymi koncernami. Wszyscy nas wykańczacie _. Widnieje tam także hasło: _ Rozwój? To społeczna rzeź _. W takiej scenerii odbyła się środowa audiencja generalna Benedykta XVI na Placu świętego Piotra.

Rozpoczęte natychmiast we wtorek negocjacje watykańskiej żandarmerii z biznesmenem nie przyniosły rezultatu. Domagał się on interwencji ministra turystyki oraz papieża Benedykta XVI.

_ - Nie jestem szalonym samobójcą, jestem tylko zdesperowany _ - powiedział w telefonicznym wywiadzie, gdy przebywał jeszcze na górze. Di Finizio umożliwiono rozmowy z kilkoma ministrami z rządu Mario Montiego. Zapowiedzieli oni gotowość spotkania z nim, gdy tylko zejdzie z kopuły.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/m138515.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przedsiebiorca;prowadzi;protest;na;kopule;bazyliki;sw;piotra,155,0,1170587.html) Protest na kopule bazyliki św. Piotra Mężczyzna spędził noc na kopule bazyliki z napisem: Pomocy! Dość Montiego, dość Europy, koniec z międzynarodowymi koncernami. Wszyscy nas wykańczacie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/m189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strajk;wloskiej;budzetowki;wciaz;nie;chca;oszczedzac,91,0,993115.html) Premier nowy, strajki takie same. Nie chcą... Związkowcy strajkują przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu Mario Montiego. Akcję protestacyjną zorganizowały trzy główne centrale związkowe, które urządziły też wiec pod parlamentem w Rzymie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m97742.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;w;watykanie;gabriele;skradl;dokumenty;przeznaczone;do;zniszczenia,130,0,1170818.html) Ujawnił dokumenty. Papież chciał je zniszczyć Policja znalazła u Gabrielego instrukcje, w jaki sposób ukryć pliki komputerowe i potajemnie używać telefonów komórkowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)