Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prywatyzacja warunkiem pomocy dla Grecji

0
Podziel się:

Słowacja swój udział w pakiecie pomocy dla dotkniętego kryzysem kraju obwarowuje licznymi zastrzeżeniami.

Prywatyzacja warunkiem pomocy dla Grecji
(iandanielbrown/CC/Flickr)

Słowacja jest otwarta na rozmowy w sprawie nowego pakietu pomocy finansowej dla Grecji, ale chce, by opierał się on o jasne zasady, w tym dotyczące udziału sektora prywatnego - poinformował Reuters, powołując się na źródło w rządzie słowackim.

Niemiecki dziennik _ Handelsblatt _ opublikował wcześniej opinię wyższego przedstawiciela władz Unii Europejskiej, iż z powodu oporu Słowacji europejscy ministrowie finansów mogą nie uchwalić nowego pakietu pomocowego dla Grecji na swym spotkaniu 20 czerwca. Podana przez _ Handelsblatt _ informacja _ nie jest ścisła _ - powiedział bliski negocjacjom rozmówca Reutera.

Według dziennika, Słowacja, która nie uczestniczy w realizowanym obecnie pakiecie pomocy dla Grecji na kwotę 110 mld euro, sprzeciwia się planom, by nowe wsparcie zostało udzielone Atenom w ramach Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF). Fundusz ten ustanowiono dla wspomagania tych państw strefy euro, które utracą zaufanie prywatnych kredytodawców.

_ - Minister finansów będzie się przede wszystkim domagał realizacji obecnego programu pomocy (dla Grecji), jak też bardzo rygorystycznego nowego programu który będzie obejmował prywatyzacje i który powinny poprzeć wszystkie liczące się greckie partie polityczne. Nowy pakiet pomocowy powinien zostać przyjęty z udziałem sektora prywatnego _ - powiedział rzecznik ministra finansów Martin Jarosz.

Jak wskazuje _ Handelsblatt _, gdyby Ateny miały otrzymać kredyty w ramach EFSF, Słowacja musiałaby tym razem dołożyć się do ratowania Grecji. Na to, by nowa pomoc dla Grecji została udzielona właśnie w ramach EFSF nalega niemiecki rząd, gdyż wówczas uniknięto by kontrowersyjnego głosowania w Bundestagu w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t141225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;decyzja;o;pomocy;dla;grecji;pozniej,205,0,846285.html) Niemcy: Decyzja o pomocy dla Grecji później Decyzja o drugim pakiecie pomocowym dla Grecji opóźni się - napisał niemiecki dziennik "Handelsblatt" w wydaniu internetowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t141108.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;bedzie;oszczedzac;planuja;jak,49,0,846129.html) Grecja będzie oszczędzać. Planują jak Przyjęcie planu oszczędnościowego jest warunkiem nowej pomocy międzynarodowej dla Grecji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/udzial;prywatnych;wierzycieli;to;warunek;pomocy;dla;grecji,90,0,842842.html) Udział prywatnych wierzycieli to warunek pomocy dla Grecji Niemcy w dalszym ciągu uzależniają ewentualną nową pomoc dla Grecji od udziału prywatnych wierzycieli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)