Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy w Niemczech w coraz gorszych nastrojach

0
Podziel się:

To czwarty z kolei miesiąc spadku tego wskaźnika i jego najniższy poziom od marca 2010 roku.

Przedsiębiorcy w Niemczech w coraz gorszych nastrojach
(Endostock/Dreamstime.com)
bETGRNMB

Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, spadł w sierpniu tego roku do 102,3 pkt ze 103,2 pkt w poprzednim miesiącu, po korekcie - podała firma Ifo w komunikacie.

To czwarty z kolei miesiąc spadku tego wskaźnika i jego najniższy poziom od marca 2010 r. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 102,7 pkt.

Wskaźnik ocen obecnej sytuacji wyniósł 111,2 pkt wobec 111,5 pkt poprzednio, po korekcie. Tu analitycy spodziewali się 110,8 pkt. Z kolei indeks oczekiwań wyniósł 94,2 pkt wobec 95,5 pkt poprzednio, po korekcie, a oczekiwano 95,0 pkt.

bETGRNMD

Firma Ifo, która ma siedzibę w Monachium, co miesiąc pyta 7 tys. niemieckich przedsiębiorców o zamówienia, zapasy towarów, poziom produkcji, ceny i zatrudnienie.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel udziela reprymendy i żąda dyscypliny Według szefowej rządu dyskusja o krokach, które należy podjąć, powinna odbyć się na jesieni.
Tarcia w koalicji. Domagają się zmniejszenia strefy euro Niektórzy politycy partii CSU otwarcie sprzeciwiają się stanowisku Angeli Merkel.
Kryzys? Nie dla naszych sąsiadów Kryzys w strefie euro jak dotąd nie szkodzi niemieckiemu budżetowi. Chwalą się sporą nadwyżką.
bETGRNNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)