Notowania

Reforma Unii Europejskiej. Cameron zdeterminowany

Mówiąc o referendum w tej sprawie Cameron podkreślił, że może się ono odbyć przed końcem 2017 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Number 10/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Brytyjski premier, który uczestniczy w szczycie Partnerstwa Wschodniego, ocenił, że "będą wzloty i upadki" podczas negocjacji nad reformą Unii Europejskiej.

- Usłyszycie, że jednego dnia będzie to możliwe, a innego, że jest to niemożliwe - powiedział dziennikarzom brytyjski premier.

Dodał, że tym, co będzie stałe podczas tego procesu, będzie jego determinacja, by dać Brytyjczykom reformę UE, tak by "mogli dokonać właściwego wyboru" w trakcie referendum na temat członkostwa kraju w Unii.

Po wygranych wyborach parlamentarnych Cameron mówił, że to zwycięstwo daje jego partii mandat do prowadzenia "trudnych" rozmów ws. renegocjacji warunków brytyjskiego członkostwa w UE.

Przed wyborami obiecał, że doprowadzi do renegocjacji warunków brytyjskiego członkostwa np. w takich sprawach jak imigracja, i przywróci Londynowi uprawnienia, których zrzekł się na rzecz Brukseli.

Zapowiadał, że w razie wygranej konserwatystów referendum w tej sprawie odbędzie się w 2017 roku. Później dawał też do zrozumienia, że byłby gotów przyspieszyć to głosowanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Duda chce odebrać pełnomocnictwa Unii "FT" ocenia, że brytyjski premier David Cameron "prawdopodobnie znajdzie w Dudzie sojusznika w swej próbie renegocjacji stosunków z Brukselą".
Świat komentuje brytyjskie wybory Głównymi założeniami Camerona powinno być umocnienie jedności państwa i utrzymanie go w strukturach Unii Europejskiej - oceniają eksperci.
Ekonomiści komentują wyniki wyborów Przełomem będzie referendum na temat wyjścia Brytyjczyków z UE.
Tagi: wyjście wielkiej brytanii z unii europejskiej, reforma ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz