Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reformy rządu Montiego chwalone przez Barroso

0
Podziel się:

Barroso przybył do Włoch z wyrazami uznania dla rządu ekspertów, ale przy okazji zabiega o poparcie dla przyszłego porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Reformy rządu Montiego chwalone przez Barroso
(PAP/EPA)

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział w Mediolanie, że Włochy dzięki _ słusznej polityce _ finansowej rozwiążą swoje problemy. Podczas spotkania z premierem Mario Montim chwalił reformy i zachęcał do ich kontynuowania.

- _ Włochy przystąpiły do ważnego procesu całościowych reform, mających na celu zmniejszenie zadłużenia publicznego i uzdrowienie problemów strukturalnych oraz odzyskanie zaufania inwestorów _- mówił Barroso na konferencji prasowej po rozmowach z Montim.

Politycy uczestniczyli w seminarium na temat włoskich reform na rzecz wzrostu gospodarczego. Jedną z nich jest obecnie przygotowywana przez gabinet Montiego wielka reforma rynku pracy, której celem jest jego uelastycznienie. Jak powiedział przewodniczący KE, reforma ma _ przywrócić dobrobyt i wzrost _. - _ Ten pakiet jest fundamentalny, mamy nadzieję, że wkrótce go poznamy _ - dodał.

Media podkreślają, że Barroso przybył do Włoch z wyrazami uznania dla reform rządu ekspertów, ale także by zabiegać o poparcie Rzymu dla przyszłego porozumienia w sprawie negocjowanego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

- _ Poparcie Włoch będzie miało fundamentalne znaczenie dla umocnienia jednolitego rynku. Będzie dla nas kluczowe. W Europie nie potrzebujemy tylko uzdrowienia finansów i reform strukturalnych, ale i inwestycji na rzecz wzrostu _ - oświadczył Barroso.

O kryzysie we Włoszech czytaj w Money.pl
Koniec kryzysu? "Przed nami lata walki" Premier Włoch naradzał się z kanclerz Niemiec. _ Nie można już się zrelaksować _.
Tam polityk zarabia prawie pół miliona złotych Pensję w wysokości 100 tysięcy euro rocznie i służbowe 10-pokojowe mieszkanie ma rzecznik praw więźniów dla regionu Sycylia.
Premier mówi Włochom, od kogo się uczyć Premier Włoch Mario Monti uważa, że władze w Rzymie mogą wiele nauczyć się od Madrytu. Chodzi o reformy rynku pracy i systemu bankowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)