Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort finasów będzie nadal sprzedawał euro

0
Podziel się

Ministerstwo będzie systemowo wymieniać środki z UE. W tym roku będzie to maksymalnie 13-14 mld euro, zaś w 2012 r. 17-18 mld.

Resort finasów będzie nadal sprzedawał euro
(bot.pl)
bDHPHamt

Ministerstwo Finansów nadal chce wymieniać środki z UE bezpośrednio na rynku walutowym. Nie jest także wykluczone, że na rynku będą wymieniane środki z emisji zagranicznych oraz z kredytów - poinformował wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

- _ Jeśli chodzi o wymianę środków z Unii Europejskiej bezpośrednio na rynku walutowym to jest to działania systemowe, dlatego też nadal będzie kontynuowane. Co do wymiany środków, które pozyskujemy z emisji zagranicznych oraz z kredytów z międzynarodowych instytucji finansowych, to zawsze mieliśmy możliwość wymiany tych środków na rynku, dlatego też nie wykluczam, że takie wymiany będą miały miejsce _ - powiedział Radziwiłł.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/boni;interwencja;walutowa;jest;potrzebna,152,0,818584.html) Boni: Interwencja walutowa jest potrzebna
W kwietniu MF poinformowało, że będzie regularnie sprzedawało na krajowym rynku walutowym środki pochodzące z funduszy UE. Środki w tym roku, które mogą zostać wymienione to maksymalnie 13-14 mld euro, zaś w 2012 roku 17-18 mld euro.

bDHPHamv

Skala wymiany środków z UE zależy od płynności rynku, zaś wymiana środków unijnych na rynku ma charakter systemowy, a nie jednorazowy.

Wiceminister finansów Dominik Radziwiłł poinformował w połowie maja, że w tym roku planowana jest wymiana większości z 13-14 mld euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t137881.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;zapowiada;interwencje;zloty;zareagowal,208,0,816592.html) Belka zapowiada interwencję. Złoty zareagował Przez dwa lata NBP może wymienić na rynku walutowym nawet 30 mld euro. To środki pochodzące z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/obnizki;ratingow;grecji;i;belgii;oslabily;euro;i;gieldy,51,0,837683.html) Obniżki ratingów Grecji i Belgii osłabiły euro i giełdy Efektem obniżenia ratingu Grecji i Belgii oraz obaw o niższą ocenę wiarygodności Włoch był spadek wartości euro i wzrost franka szwajcarskiego a także korekta na światowych giełdach. Analitycy nie przewidują szybkiej poprawy sytuacji.
bDHPHamW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)