Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rzym
23.04.2011 14:59

Romowie okupują bazylikę w Rzymie

Romowie z dziećmi i z całym dobytkiem weszli do bazyliki by zaprotestować przeciwko eksmisji z prymitywnych baraków, w których koczowali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eusebius@Commons/CC/Flickr)

W sobotę, drugi dzień z rzędu, około 150 Romów okupuje rzymską bazylikę świętego Pawła za Murami po tym, jak zostali wyrzuceni z nielegalnego obozowiska. Noc spędzili w salach, przylegających do krużganków papieskiej bazyliki.

Według pilnującej świątyni watykańskiej żandarmerii noc minęła spokojnie, bez żadnych incydentów. Pochodzący głównie z Rumunii Romowie z małymi dziećmi i z całym swym dobytkiem weszli do bazyliki w piątek po południu, by zaprotestować przeciwko eksmisji z prymitywnych baraków, w których koczowali w ostatnim czasie.

Obozowisko zostało zlikwidowane przez siły porządkowe w ramach prowadzonej przez władze Wiecznego Miasta akcji przeciwko nielegalnym romskim osiedlom.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t77926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/podpalili;dom;romow;by;uczcic;urodziny;hitlera,50,0,619058.html) Podpalili dom Romów, by uczcić urodziny Hitlera
Przedstawiciele rzymskiego magistratu prowadzą rozmowy z okupującymi, by nakłonić ich do opuszczenia terenu bazyliki. Ci, którzy z niej wyszli, nie są już wpuszczani z powrotem.

Wysłannicy burmistrza przedstawili protestującym propozycję rozwiązania sytuacji: oferują miejsca w domu opieki społecznej dla kobiet i dzieci albo deportację do Rumunii na specjalnych zasadach. Każda rodzina, która zdecyduje się na opuszczenie Włoch, otrzyma łącznie 1000 euro - po 500 euro od władz miejskich i wikariatu Rzymu. Na razie ofertę tę przyjęło 10 osób.

Prowadzący negocjacje z romskimi rodzinami dają wyraźnie do zrozumienia, że nie będą oni mogli spędzić następnej nocy w bazylice, która zgodnie z prawem znajduje się na terenie należącym do Watykanu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t26214.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wywiezli;romow;pod;budapeszt;przez;prawice,14,0,817166.html) Wywieźli Romów pod Budapeszt. Przez prawicę Czerwony Krzyż ewakuował do ośrodka wypoczynkowego pod Budapesztem kilkuset Romów z powodu mityngu prawicowo-radykalnego stowarzyszenia Vederoe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t116485.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;nie;ma;stygmatyzacji;romow;imigracje;regulujemy,105,0,711785.html) Sarkozy: Nie ma stygmatyzacji Romów. Imigrację regulujemy Prezydent Francji broni polityki imigracyjnej i likwidowania obozów romskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t85046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuzi;pacyfikuja;obozy;romow,204,0,654796.html) Francuzi pacyfikują obozy Romów Sarkozy: Obozowiska są źródłem handlu ludźmi, prostytucji i wykorzystywania dzieci.
Tagi: rzym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz