Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ścieżki rowerowe
12.08.2013 11:40

Ruch rowerowy w Wielkiej Brytanii. Premier zapowiada rewolucję

Szereg brytyjskich miast i parków narodowych ma się podzielić 94 mln funtów, które rząd przeznacza na promowanie ruchu rowerowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moritz Hager/World Economic Forum/CC/Flickr)

Brytyjskie władze zapowiadają milionowe inwestycje w celu rozbudowy infrastruktury dla ruchu rowerowego w miastach, a także w parkach narodowych. Premier David Cameron oświadczył, że chce zainicjować rewolucję rowerową - informuje Sky News.

Szereg brytyjskich miast i parków narodowych ma się podzielić 94 mln funtów, które rząd przeznacza na promowanie ruchu rowerowego. Wraz z lokalnymi inwestycjami na ten cel zostanie przeznaczonych ogółem 148 mln funtów od teraz do roku 2015 - informuje kanał Sky News.

Rząd poza pieniędzmi zapowiada też zmianę przepisów, które dotychczas utrudniały budowę dróg, uwzględniających potrzeby rowerzystów. Chodzi nie tylko o wydzielone ścieżki rowerowe, lecz także zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów na innych drogach i ulicach.

Planowane inwestycje mają pomóc Wielkiej Brytanii w dorównaniu poziomowi krajów przyjaznych rowerzystom, jak Niemcy, Dania i Holandia - pisze Sky News.

Czytaj więcej w Money.pl
Chciał dać obywatelom po milion funtów Premier Wielkiej Brytanii zaskoczył mieszkańców hrabstwa Lancashire informacją, że za każdy wywiercony odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego lokalna społeczność otrzyma milion funtów.
Brytyjczycy skorzystali na członkostwu w UE Niektóre informacje zawarte w raporcie dowodzą korzyści, jakie Wielka Brytania wynosi z członkostwa w Unii, jak np. obniżenie cen transportu lotniczego albo zwiększenie liczby połączeń lotniczych w UE.
"Zbyt dużo ekstremistów wśród powstańców" - _ Jest zbyt dużo ekstremistów wśród syryjskich powstańców, ale umiarkowana opozycja wciąż zasługuje na pomoc _ - uważa brytyjski premier.
Tagi: ścieżki rowerowe, david cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz