Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rumunia rozpoczęła budowę tarczy rakietowej

0
Podziel się:

W dawnej bazie rumuńskich sił powietrznych w Deveselu powstanie wyrzutnia pocisków, przeznaczonych do ewentualnego przechwytywania rakiet balistycznych z krajów takich jak Iran.

Traian Basescu, prezydent Rumunii na inauguracji
Traian Basescu, prezydent Rumunii na inauguracji (PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

W inauguracji budowy udział wzięli najwyżsi przedstawiciele władz Rumunii. Obiekt przeznaczony na potrzeby tarczy antyrakietowej USA stanie w dawnej bazie rumuńskich sił powietrznych.

W dawnej bazie rumuńskich sił powietrznych w Deveselu w przylegającym do Dunaju okręgu Olt powstanie wyrzutnia pocisków kierowanych Standard Missile 3 (SM-3) w wersji Block 1B, przeznaczonych do ewentualnego przechwytywania rakiet balistycznych z krajów takich jak Iran.

Wyrzutnia oraz towarzyszące jej instalacje mają być gotowe w 2015 roku i zajmą teren o powierzchni 175 hektarów. Obsługa obiektu liczyć będzie około 200 amerykańskich wojskowych i techników.

W poniedziałkowej uroczystości w Deveselu uczestniczyli ze strony Rumunii prezydent państwa Traian Basescu i minister obrony Mircea Dusa, a ze strony USA podsekretarz stanu w ministerstwie obrony James Miller i dyrektor Agencji Obrony Przeciwrakietowej (MDA) wiceadmirał James Syring.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)