Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ryanair szykuje się na milionowe odszkodowania. Linie będą musiały płacić

Ryanair szykuje się na milionowe odszkodowania. Linie będą musiały płacić

Irlandzie linie odwołały też loty z Polski. Fot. pixabay.com
Irlandzie linie odwołały też loty z Polski.

- Irlandzkie linie lotnicze Ryanair poinformowały w poniedziałek, że spodziewają się wypłaty odszkodowań sięgających 25 mln euro po tym, gdy ze względu na błędne planowanie urlopów zostały zmuszone do odwołania ponad 2 tys. lotów.

Jak poinformowano na konferencji prasowej w Dublinie, ze względu na błędnie zaplanowane urlopy Ryanair nie dysponuje wystarczającą liczbą pilotów, aby obsłużyć wszystkie połączenia. Zarząd linii zadecydował w związku z tym o odwoływaniu przez najbliższe sześć tygodni codziennie od 40 do 50 rozkładowych lotów, co dotknie łącznie około 470 tys. pasażerów.

Jednocześnie zapewniono, że pełna lista lotów, które zostaną odwołane, będzie do wtorku opublikowana na stronie internetowej Ryanair, a wszyscy pasażerowie będą mieli zgodnie z unijnymi przepisami prawo do ubiegania się o odszkodowania w wysokości od 250 do 600 euro w zależności od trasy i do podróży kolejnym dostępnym samolotem.

Według prezesa Ryanair Michaela O'Leary'ego, większość pasażerów dotkniętych anulowaniem połączeń będzie w stanie dotrzeć do celu jeszcze tego samego dnia, na który zaplanowali podróż.

Linie lotnicze wykorzystują lukę w prawie, żeby nie płacić odszkodowań

Jak zaznaczył O'Leary, odwołania mają dotyczyć przede wszystkim większych portów lotniczych, z których lata Ryanair, co umożliwi udostępnienie klientom rozwiązań alternatywnych. Komunikat irlandzkiego przewoźnika wymienia tutaj Barcelonę, Brukselę Charleroi, Dublin, Lizbonę, Londyn Stansted, Madryt, Mediolan Bergamo, Porto i Rzym Fiumicino.

Jak zapewniono, Ryanair planuje przywrócenie normalnego funkcjonowania od 1 listopada, kiedy w życie wejdzie wczesnozimowy rozkład lotów.

Z Londynu Jakub Krupa

odszkodowanie, ryanair, loty, kwota, odwołany lot
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ssassasasadsda
2017-09-19 15:03
dowalic im kare i po sprawie
Piotr
2017-09-19 13:47
Norwegian wykupil pilotow z Ryanair'a
JanLaguna
2017-09-19 01:38
Jednak wydaje mi się, że sporo się tam ludzi nagle zwolniło. To jest nie do wiary, że nagle musieli odwołać tyle lotów z powodu zaniedbania urlopowego. Bądźmi poważni.
Pokaż wszystkie komentarze (6)