Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek pracy w Hiszpanii. Policja rozpracowała szajkę fałszywych bezrobotnych

0
Podziel się:

Policja zlokalizowała już 19 fikcyjnych firm. Konta bankowe wielu z nich w ogóle nie były używane.

Rynek pracy w Hiszpanii. Policja rozpracowała szajkę fałszywych bezrobotnych
(Moody75/CC/Flickr)

Katalońska policja rozpracowała szajkę, która zdefraudowała prawie 8 milionów euro należących do hiszpańskiego odpowiednika ZUS-u.

Zatrzymano 145 osób, a 275 jest podejrzanych o współpracę. Wszyscy zatrzymani zostali oskarżeni o oszustwo i fałszowanie dokumentów.

Szajka działała co najmniej od dwóch lat i zajmowała się zakładaniem fikcyjnych firm. Teoretycznie ich działalnością było ogrodnictwo, budownictwo i sprzątanie mieszkań. Jednak w podejrzanie szybkim czasie firmy upadały, a ich pracownicy trafiali na listy dla bezrobotnych i dostawali zasiłki.

Policja zlokalizowała już 19 fikcyjnych firm. Wpadła na ich ślad kiedy okazało się, że upadają, nie mając żadnych strat. Konta bankowe wielu z nich w ogóle nie były używane. Jak wynika ze śledztwa, w firmach zatrudniani byli imigranci bez środków do życia, którzy potem, już jako bezrobotni, musieli oddawać szajce część zasiłku.

Czytaj więcej o sytuacji w Hiszpanii w Money.pl
W tym kraju co minutę ktoś traci pracę Kiedy 2 lata temu rząd rozpoczynał pracę, poziom bezrobocia dochodził do 23 proc. Pod koniec jego kadencji wyniesie prawie 26 proc.
Bezrobocie na rekordowym poziomie. 6,2 mln osób bez pracy Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.
Hiszpanie emigrują do Polski. Za chlebem We wrześniu liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Hiszpanii wyniosła 4 miliony 700 tysięcy osób, czyli 24,6 proc.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)