Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sawicki: Wspólna Polityka Rolna do reformy

0
Podziel się

Minister rolnictwa stwierdził, że w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, konieczna będzie gruntowna reforma Wspólnej Polityki Rolnej.

Sawicki: Wspólna Polityka Rolna do reformy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDzNRHUB

Sawicki oświadczył jednocześnie, że polscy rolnicy nie otrzymują niskich dopłat. - _ Rolnik w naszym kraju dostaje przykładowo 200 euro, a we Francji 300 euro dopłaty, więc 2/3, a nie, jak powszechnie się mówi 1/3 tego, co na Zachodzie. Mniej niż polscy rolnicy dostają np. Portugalczycy. Trzeba, zatem na tę sprawę patrzeć realnie, choć oczywiście jestem za wyrównaniem dopłat dla polskich rolników _ - oznajmił.

Minister podkreślił, że w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020, konieczna będzie gruntowna reforma Wspólnej Polityki Rolnej. W jej ramach, w opinii Sawickiego, należy zmniejszyć dopłaty bezpośrednie, zaś więcej środków przeznaczyć na modernizację i rozwój rolnictwa.

Sawicki stwierdził też, że trwa wspólne z innymi krajami UE, ustalanie przepisów w tej sprawie. - _ Nie oczekujcie, że będzie aprobata wszystkich środowisk dla produkcji wina na takiej samej zasadzie jak np. we Włoszech i Austrii, gdzie tradycje są kilkusetletnie. My dopiero wracamy do tej tradycji, jaka była na naszych terenach w średniowieczu. Musimy rozmawiać na ten temat z producentami win i ustalić, jak rozwiązać ten problem _ - powiedział.

bDzNRHUD

Pytany, czy rolnictwo będzie jednym z priorytetów podczas polskiej prezydencji, Sawicki podkreślił, że ich lista nie jest jeszcze znana - ustalona zostanie w drugiej połowie maja, a ogłoszona w czerwcu. - _ Jestem przekonany, że rolnictwo będzie wśród tych głównych - trzech, pięciu - priorytetów. Ale od tego czy to będzie priorytet czy nie, kształt Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. nie będzie zależał _ - zaznaczył Sawicki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;rolnictwa;znowu;klamie,158,0,804766.html) Minister rolnictwa znowu kłamie? Według Krzysztofa Jurgiela _ kolejne kłamstwo _ Sawickiego dotyczy negocjacji na temat regulacji rynku cukru w UE w 2006 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t111535.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ciolos;innowacja;przyszloscia;rolnika,50,0,792882.html) Ciolos: Innowacja przyszłością rolnika Unijny komisarz ds. rolnictwa uważa, że trzeba wprowadzić instrumenty, które zapewnią rolnikom odpowiedni poziom dochodów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;pyta;ke;chce;doplat;dla;plantatorow,5,0,773637.html) Polska pyta KE. Chce dopłat dla plantatorów Minister rolnictwa podpisał wniosek o zgodę KE na dopłaty dla producentów tytoniu
bDzNRHVe
Źródło:
KOMENTARZE
(0)