Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schaeuble: Sytuacja w strefie euro coraz lepsza

- Euro jest stabilne, rynki finansowe nie są już zaniepokojone i znikła groźba transgranicznego szerzenia się zjawisk kryzysowych - oświadczył Schaeuble.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble pozytywnie ocenił aktualną sytuację strefy euro, zaznaczając, że mimo niskich wskaźników wzrostu jej gospodarka odzyskuje dynamikę.

_ - Euro jest stabilne, rynki finansowe nie są już zaniepokojone i znikła groźba transgranicznego szerzenia się zjawisk kryzysowych - _ oświadczył Schaeuble na zorganizowanej przez dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _ konferencji ekonomicznej w Berlinie. Zwrócił także uwagę na znaczny spadek premii za ryzyko dla nabywców obligacji państwowych.

_ - Strefa euro wyszła z najdłuższej recesji w swej historii _ - powiedział niemiecki minister, przypominając, że jako pierwsze dwa państwa Hiszpania i Irlandia przestały korzystać z ratujących ich finanse publiczne programów pomocowych, a Portugalia uczyni to w przyszłym roku. Natomiast Grecja osiągnęła wyższe niż oczekiwano wskaźniki wzrostu i zwiększyła tempo redukcji deficytu budżetowego, za co należy się jej szacunek - zaznaczył.

W swym wystąpieniu na konferencji grecki premier Antonis Samaras ponownie zaapelował, by osiągnięcia jego kraju w realizowaniu reform zostały wynagrodzone ułatwieniami w spłacaniu zadłużenia. Jak podkreślił, niezbędne są jednak dalsze reformy i zdynamizowanie gospodarki, czemu sprzyja posiadanie przez Grecję stabilnego rządu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gospodarka w strefie euro, strefa euro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz