Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schulz kandydatem europejskiej lewicy na szefa KE

0
Podziel się

Przywódcy socjalistycznych i socjaldemokratycznych partii europejskich przyjechali do Lipska m.in. w związku z obchodami 150-lecia niemieckiej SPD.

Schulz kandydatem europejskiej lewicy na szefa KE
(ec.europa.eu)
bDApUfCd

Liderzy europejskiej lewicy uzgodnili, że obecny szef PE Martin Schulz będzie kandydatem socjalistów i demokratów na szefa Komisji Europejskiej - powiedział PAP szef SLD Leszek Miller, który uczestniczył w spotkaniu przywódców europejskich ugrupowań lewicowych w Lipsku.

Spotkanie liderów europejskiej lewicy odbyło się w środę wieczorem. Przywódcy socjalistycznych i socjaldemokratycznych partii europejskich przyjechali do Lipska m.in. w związku z obchodami 150-lecia niemieckiej SPD, które odbyły się w czwartek.

Liderzy dyskutowali o sytuacji w UE i przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także o kryzysie gospodarczym i problemach młodych Europejczyków ze znalezieniem pracy.

bDApUfCf

_ - Przywódcy byli zgodni co do tego, że wspólnym kandydatem całej europejskiej lewicy na szefa KE powinien być Martin Schultz, obecny szef PE _ - powiedział w czwartek PAP Miller.

Szef Sojuszu dodał, że liderzy europejskich partii lewicowych dyskutowali także o procesach, które zachodzą w gospodarce i w społeczeństwach państw UE. _ Uznano, że najważniejszym problemem jest obecnie bezrobocie wśród młodych _ - powiedział Miller.

Jak zaznaczył, podczas spotkania rozmawiano też o koncepcji przyszłej, ściślejszej integracji europejskiej i dominował pogląd, że jest to słuszny kierunek. W dyskusjach - dodał szef SLD - podkreślano, że zła sytuacja gospodarcza w wielu krajach UE odciska się negatywnie na idei integracji europejskiej.

_ - Europejscy socjaliści muszą ten problem podjąć w kampanii wyborczej i przekonać społeczeństwa do tego, że lewica ma ciekawe propozycje, które mogą dolegliwość kryzysu zmniejszyć _ - powiedział Miller.

bDApUfCl

Szef SLD poinformował, że zaprosił do Polski na obchody 10-lecia członkostwa naszego kraju w UE byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. Szef Sojuszu podkreślił, że Schroeder bardzo wspierał Polskę w naszych europejskich aspiracjach.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten kraj ma pozytywny wpływ na świat Ankietowanych z 25 krajów proszono, by ocenili 16 państw oraz Unię Europejską, odpowiadając na pytanie, czy ich wpływ na świecie jest raczej pozytywny, czy negatywny.
Spotkanie liderów Europy Plus. Palikot: już udało się dużo zrobić Europa Plus to inicjatywa centrolewicowych polityków, zmierzająca do wspólnego startu w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zaskakujące wnioski z amerykańskiego raportu W dorocznym raporcie na temat swobód religijnych na świecie Departament Stanu USA zwraca uwagę na wzrost islamofobii w Europie.
bDApUfCG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)