Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Inga Czerny
|

Schulz krytykuje Czechów: Nie radzą sobie

0
Podziel się:

Lider socjalistów w Europarlamencie bardzo źle ocenia czeskie kierowanie Unią.

Schulz krytykuje Czechów: Nie radzą sobie
(EPA/PAP)

Lider socjalistów w Parlamencie Europejskim Martin Schulz skrytykował czeskie przewodnictwo w UE, oceniając je jako bardzo słabe i niezdolne, by sprostać wyzwaniom stojącym przed Unią.

_ - Dawno nie widziałem tak słabego przewodnictwa w Unii, jak to prowadzone przez premiera Mirka Topolanka _ - powiedział Schulz na konferencji prasowej w Strasburgu, proszony o skomentowanie zaplanowanego na wtorek po południu głosowania nad wotum nieufności wobec czeskiego premiera w parlamencie w Pradze.

_ - Nie komentuję sytuacji wewnętrznej w Czechach, nie oceniam powodów wotum nieufności _ - zastrzegł Schulz. _ Ale Czesi nie radzą sobie z wyzwaniami stojącymi w tym momencie przed UE. Ani w sprawie zatrudnienia, ani w sprawie kwestii instytucjonalnych nic nie zrobili _ - powiedział Schulz.

Niemiecki eurodeputowany wytknął też Pradze złą koordynację unijnego stanowiska podczas operacji wojskowej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy w grudniu i styczniu. Pprzyznał, że _ nie za wszystko jest odpowiedzialny sam Topolanek _, ale także prezydent Vaclav Klaus, który _ próbuje zdestabilizować czeskie przewodnictwo _. Czechy będą przewodniczyć UE do końca czerwca.

unia
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)