Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
22.11.2012 09:14

Sejm wznowił posiedzenie. Czym zajmą się posłowie?

W porannym bloku głosowań posłowie zdecydują ws. dwóch projektów uchwał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Chwilę po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego.

W porannym bloku głosowań posłowie zdecydują ws. dwóch projektów uchwał - autorstwa komisji ds. UE i autorstwa klubu PiS - w sprawie negocjacji wieloletniego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Posłowie zajmą się też projektem nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego autorstwa klubu Ruchu Palikota, który ma przeciwdziałać przewlekłości postępowań administracyjnych. RP proponuje m.in., by urzędy płaciły 500 zł kary za każdy dzień zwłoki przy wydaniu decyzji administracyjnej.

Posłowie zapoznają się też z informacją bieżącą w sprawie planu prewencji przeciw zwiększonej aktywności ugrupowań skrajnie prawicowych oraz eskalacji incydentów o podłożu ksenofobicznym i nacjonalistycznym.

Przedstawiony zostanie również rządowy dokument na temat stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i działań realizowanych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2011 roku. Sejm rozpatrzy także projekty zmian w Kodeksie cywilnym i w ustawie o działalności ubezpieczeniowej.

Czytaj więcej o walce o unijne pieniądze w Money.pl
Największy problem przy ustalaniu budżetu UE Londyn domaga się największych cięć i grozi wetem, ale cały czas nie wiadomo jak się zachowa.
Założył się, że ten szczyt UE będzie fiaskiem Spotkanie europejskich przywódców rozpoczyna się dziś wieczorem (20.00) w Brukseli.
Polska nie ma szans. Zobacz, kto ucierpi Londyn żąda znacznych cięć. Według ekspertów, szanse na pozytywne wyniki negocjacji w sprawie budżetu UE są...
Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz