Notowania

euro w polsce
29.11.2011 09:00

Spada liczba zwolenników euro w Polsce

Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos Observer na zlecenie Ministerstwa Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)

Badania przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Ministerstwa Finansów pokazują, że odsetek osób o negatywnym stosunku do wprowadzenia w Polsce euro wzrósł o 6 punktów procentowych do 53 procent, podczas gdy zwolenników spadł o 9 punktów procentowych do 29 procent.

Badania przeprowadzono przez Ipsos Observer we wrześniu tego roku na zlecenie Ministerstwa Finansów (Ipsos/MF) na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej, liczącej 1013 osób w wieku 15 lat i więcej.

Badania pokazują, że równocześnie od ostatniego badania o 5 punktów procentowych wzrósł odsetek respondentów uważających, że z wprowadzeniem euro nie będą wiązały się żadne korzyści.

_ - Przedstawione powyżej wyniki badań odzwierciedlają naszym zdaniem reakcję polskiej opinii publicznej na trwające przez ostatnie kilkanaście miesięcy zawirowania w strefie euro i na europejskich rynkach finansowych, związane z kryzysem finansów publicznych w niektórych państwach strefy euro i niepewnością co do perspektyw ich rozwiązania _ - napisał w komentarzu resort finansów.

Czytaj więcej o strefie euro w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t45466.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosnie;liczba;pesymistow;zdaniem;wiekszosci;ida;ciezkie;czasy,144,0,969616.html) Zdaniem większości Polaków, kraj czeka... Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia to co dzieje się w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sa;za;wlaczeniem;krajow;spoza;euro;w;reformy;eurolandu,110,0,912750.html) Poparli akcję Polskę w sprawie strefy euro _ Sueddeutsche Zeitung _ poparł pomysł Polski na wspólny list 17. państw w tej sprawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t156358.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/komorowski;w;strasburgu;wiecej;europy,45,0,908077.html) Chce ratować euroland. "Więcej Europy!" Prezydent Bronisław Komorowski chce współdziałać w tworzeniu planów naprawczych europejskiej gospodarki.
Tagi: euro w polsce, euro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz