Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Niemcy-Rosja. Blokują eksport sprzętu wojskowego do Rosji

0
Podziel się:

Taką decyzję podjął rząd, a Partia Zieloni domaga się nawet europejskiego embarga na dostawy broni do Rosji.

Kierowane przez Sigmara Gabriela niemieckie ministerstwo gospodarki</br>zapewniło, że ze względu na sytuację polityczną obecnie nie wydaje</br>żadnych pozwoleń na eksport broni do Rosji</br>
Kierowane przez Sigmara Gabriela niemieckie ministerstwo gospodarki</br>zapewniło, że ze względu na sytuację polityczną obecnie nie wydaje</br>żadnych pozwoleń na eksport broni do Rosji</br> (Andrzej Barabasz/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEDqvwzp

Niemiecki rząd nie wydaje niemieckim firmom zezwoleń na eksport broni i amunicji oraz innego sprzętu wojskowego do Rosji - podał niemiecki dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _. Partia Zieloni domaga się europejskiego embarga na dostawy broni do Rosji.

Do 8 kwietnia do ministerstwa gospodarki wpłynęło 69 wniosków o wydanie pozwolenia na sprzedaż sprzętu wojskowego do Rosji o łącznej wartości 5,18 mln euro - pisze _ Sueddeutsche Zeitung _, powołując się na odpowiedź resortu gospodarki na interpelację poselską opozycyjnej partii Zieloni.

Ministerstwo gospodarki zapewniło, że ze względu na sytuację polityczną obecnie nie wydaje żadnych pozwoleń na eksport broni do Rosji. W przypadku udzielonych wcześniej zezwoleń trwa analiza wniosków. _ W sprawach krytycznych _ resort zabiega o wstrzymanie uzgodnionych wcześniej dostaw.

bEDqvwzr

W marcu minister gospodarki Sigmar Gabriel wstrzymał w związku z sytuacją na Krymie realizację kontraktu koncernu zbrojeniowego Rheinmetall AG na dostawę do Rosji centrum szkolenia bojowego dla rosyjskiej armii. Kontrakt opiewał na 120 mln euro.

Znajdujące się obecnie w ministerstwie wnioski nie dotyczą sprzętu bojowego, takiego jak czołgi, karabiny maszynowe, samoloty czy rakiety, lecz innych rodzajów sprzętu: okrętów i ich wyposażenia, amunicji, pistoletów i pojazdów terenowych, a także materiałów wybuchowych i oprogramowania komputerowego - czytamy w _ SZ _.

Posłanka Zielonych Agnieszka Brugger zaapelowała na łamach _ SZ _ o cofnięcie wszystkich zezwoleń na eksport broni do Rosji i nałożenia na ten kraj europejskiego embarga na sprzęt wojskowy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDqvwzx
bEDqvwzS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)