Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajki w Niemczech. Maszyniści już pracują

0
Podziel się:

Spór między kierownictwem kolei a związkiem zawodowym toczy się nie tylko o płace i warunki pracy. Nie udało się dotąd osiągnąć porozumienia.

Strajki w Niemczech. Maszyniści już pracują
(PAP/EPA)

Niemieccy maszyniści kolejowi zakończyli dzisiaj o godzinie 4 kolejny w ostatnich dniach strajk. - _ Pociągi znowu jeżdżą _ - powiedziała agencji dpa rzeczniczka niemieckich kolei (Deutsche Bahn - DB).

Protest rozpoczęli w piątek o godz. 15 maszyniści pociągów towarowych, a w sobotę o godz. 2 do strajku dołączyli maszyniści składów pasażerskich - miejskich, regionalnych i dalekobieżnych.

Związek zawodowy maszynistów GDL domaga się podwyżki płac o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru pracy o dwie godziny.

To był już drugi w ostatnich dniach strajk na niemieckiej kolei. Poprzednio pociągi nie kursowały od środy po południu do czwartku rano. W głosowaniu zakończonym na początku października 91 proc. związkowców opowiedziało się za strajkiem.

Spór między kierownictwem kolei a związkiem zawodowym toczy się nie tylko o płace i warunki pracy. GDL chce także, by pracodawca uznał go za reprezentanta personelu konduktorskiego i gastronomicznego oraz dyspozytorów koordynujących ruch pociągów i obsadzanie ich załogami. We wszystkich tych sprawach nie udało się dotąd osiągnąć porozumienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajki na kolei w Niemczech. Utrudnienia To trudny weekend dla pasażerów kolei w Niemczech. Z powodu strajku maszynistów w trasy wyjechał dziś zaledwie co trzeci pociąg. Podobnie będzie jutro.
Koniec strajku, ale są utrudnienia na kolei Akcja protestacyjna objęła ruch towarowy i pasażerski, w tym miejskie koleje dojazdowe (S-Bahn), pociągi regionalne i dalekobieżne.
Strajk maszynistów w Niemczech. Utrudnienia? Związkowcy domagają się podwyżki zarobków o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy o dwie godziny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)