Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajki w Grecji. Protestują przeciwko oszczędnościom

0
Podziel się:

Ponieważ na wyspach greckich nie ma lotnisk, to zostały praktycznie odcięte od świata.

Strajki w Grecji. Protestują przeciwko oszczędnościom
(PAP/EPA/ALKIS KONSTANTINIDIS)

Obsługujące greckie wyspy promy nie wypłynęły z portów. Od rana trwa 24-godzinny strajk marynarzy, którzy protestują przeciwko oszczędnościom. Także pracownicy kolei państwowych wstrzymywali pracę, żeby zaprotestować przeciwko planowanym reformom.

Z Pireusu, głównego greckiego portu handlowego, na Morze Jońskie i Egejskie nie wypłynął żaden prom - poinformowały media w Grecji.

Ponieważ na wyspach greckich nie ma lotnisk, to miejsca te zostały praktycznie odcięte na jeden dzień od świata - zauważa agencja dpa. Połączenia promowe mają zostać wznowione w środę rano.

Strajk nie dotyczy międzynarodowych połączeń promowych między Grecją a Włochami.

Marynarze protestują przeciwko złożonemu w parlamencie Grecji projektowi ustawy przewidującej redukcję liczebności załóg na statkach pływających pod grecką banderą. Marynarze obawiają się, że przepisy, oprócz zwolnień, spowodują wyraźne pogorszenie warunków pracy.

W godzinach wieczornych greckie koleje wstrzymają pracę na cztery godziny. Związek zawodowy pracowników kolei sprzeciwia się planom prywatyzacji państwowego przedsiębiorstwa kolejowego Trainose.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk marynarzy. Porty unieruchomione Greccy marynarze przerwą pracę na całą dobę. W proteście wezmą udział także pracownicy ministerstwa żeglugi i personel portowy.
Strajkują archeolodzy i pracownicy muzeów Dla zwiedzających zamknięty jest m.in. Akropol i inne zabytki, a także wszystkie muzea. Poprzedni taki 24-godzinny strajk miał miejsce w piątek.
Zamieszki w Atenach. Policja interweniowała Nie było doniesień o aresztowaniach ani rannych, a w ocenie agencji Reutera demonstracja przebiegała generalnie pokojowo
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)