Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tarcza antyrakietowa
27.05.2011 16:20

Tarcza antyrakietowa w Bułgarii? NATO rozważa

Nowa lokalizacja dla elementów tarczy antyrakietowej jest koniecznością ponieważ Turcja odmówiła udostępnienia swoich systemów radarowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(redstone.army.mil/Wikipedia)

NATO rozważa rozmieszczenie w Bułgarii radaru, będącego elementem systemu przeciwrakietowego Sojuszu - pisze bułgarski dziennik _ Standard _, który dotarł do jednego z dokumentów wiosennej sesji Parlamentarnego Zgromadzenia NATO trwającej w Warnie.

W dokumencie, cytowanym przez dziennik, napisano, że radar ma być instalowany na szczycie Botew (2376 m)w górach Stara Płanina w środkowej części kraju. System ten razem z przenośnymi radarami na statkach w Morzu Śródziemnym ma przekazywać informacje o ewentualnych wystrzelonych rakietach do bazy, która ma się z znajdować w Rumunii, pisze _ Standard _.

Według jego informacji, znalezienie nowej lokalizacji dla elementów tarczy antyrakietowej jest koniecznością po odmowie Turcji, która nie zgodziła się na wykorzystywanie jej systemów radarowych do operacji przeciw Iranowi lub innych sąsiednim państwom. Bułgaria jest najbliższą alternatywą.

Dotychczas wzmianki o ewentualnym rozmieszczeniu elementów tarczy w Bułgarii były tylko nieoficjalne. Obecny dokument jest pierwszym oficjalnym zapisem w tej sprawie. Gdyby nie doszło do porozumienia z Bułgarią, jako alternatywa proponowane są Ukraina i Gruzja, pisze _ Standard _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t85350.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;nato;powinno;miec;wlasna;tarcze,47,0,833839.html) Klich: NATO powinno mieć własną tarczę _ - Tarcza antyrakietowa NATO i tarcza, którą tworzą Rosjanie powinny być dwoma odrębnymi systemami _ - uważa minister obrony narodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t90779.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;i;rosja;w;impasie;chodzi;o;tarcze,176,0,829360.html) NATO i Rosja w impasie. Chodzi o tarczę Ministrowie obrony NATO i Rosji nie będą w stanie przyjąć podczas czerwcowego spotkania wspólnego studium zagrożeń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t80953.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tarcza;antyrakietowa;stanie;w;rumunii,130,0,822402.html) Tarcza antyrakietowa stanie w Rumunii Amerykańskie instalacje zostaną rozmieszczone na południu kraju, w bazie wojskowej Deveselu przy granicy z Bułgarią
Tagi: tarcza antyrakietowa, tarcza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz