Notowania

portugalia
04.01.2014 18:48

Tornado i ulewy w Portugalii. Ogromne zniszczenia

Żywioł zniszczył co najmniej 60 domów mieszkalnych, dwa zakłady przemysłowe, kościół i kilkadziesiąt samochodów. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ESTELA SILVA)

Padające od wczoraj ulewne deszcze spowodowały podtopienia i osunięcia ziemi w kilku miejscowościach w środkowej i północnej Portugalii. Największe zniszczenia są w mieście Parede, przez które przeszło dziś tornado. Dotychczas nie ma ofiar śmiertelnych.

Jak poinformował komendant straży pożarnej w Parede Pedro Alves, żywioł zniszczył co najmniej 60 domów mieszkalnych, dwa zakłady przemysłowe, kościół i kilkadziesiąt samochodów.

Szacuje się, że na skutek fatalnej pogody w północnej Portugalii ewakuowano kilkaset osób. Część z nich to mieszkańcy miasta Agueda, którego centrum niemal całkowicie znalazło się pod wodą. Silne wiatry uszkodziły też budynki oraz połamały wiele drzew w miastach Trofa i Barcelos.

W atlantyckich portach Ovar i Espinho doszło do podtopienia domów, po tym jak fale oceanu wdarły się na ulice obu miast. W Coimbrze zanotowano osunięcia ziemi - zniszczeniu uległ budynek mieszkalny, zakład produkcyjny oraz cztery pojazdy.

Według meteorologów intensywne opady deszczu oraz silny wiatr mogą utrzymać się w środkowej i północnej części Portugalii do wtorku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz