Notowania

energetyka
10-07-2018 (20:00)

Triumf energetyki odnawialnej w Niemczech. W całym pierwszym półroczu przyćmiła węgiel

Wzrost produkcji ze źródeł odnawialnych, czyli głównie z wiatru, słońca i wody wyniósł solidne 10 proc. w stosunku do pierwszej połowy 2017 roku. Zielona energia dała w ten sposób aż 118 mld kWh.

Podziel się
Dodaj komentarz
Elektrownie wiatrowe istotnie zmieniły krajobraz Niemiec.

Produkcja energii elektrycznej w Niemczech ze źródeł odnawialnych była wyższa w pierwszym półroczu niż w przypadku węgla. To pierwszy taki przypadek w historii niemieckiej energetyki.

Z danych niemieckiego Federalnego Stowarzyszenia Przemysłu Energetycznego wynika, że zielona energia miała w pierwszym półroczu aż 36-procentowy udział w całej produkcji energii elektrycznej w Niemczech. Węgiel kamienny i brunatny miał tylko 26 proc. udział.

Wzrost produkcji ze źródeł odnawialnych, czyli głównie z wiatru, słońca i wody wyniósł solidne 10 proc. w stosunku do pierwszej połowy 2017 roku. Zielona energia dała w ten sposób aż 118 mld kWh.

Wideo: "Money. To się liczy". Czy Polacy porzucają karty na rzecz smartfonów?

Rekordowy poziom produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych zanotowano 1 maja. Niemieckie elektrownie wiatrowe, słoneczne, wodne, na biomasę i biogaz przez dwie godziny dostarczały do krajowej sieci elektroenergetycznej więcej mocy, niż wynosiło zapotrzebowanie całego kraju.

Dzięki temu praca elektrowni węglowych, gazowych i atomowych nie była ani przez chwilę konieczna, ale dla bezpieczeństwa i uniknięcia problemów technicznych nie wyłączono ich całkowicie. Nadmiar energii był wysyłany do sąsiadów Niemiec, ale nie do Polski - energia z Niemiec przepływała przez nasz kraj jedynie tranzytem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, miks energetyczny w niemczech, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2018

jarek79W Polsce jakoś dziwnie nic się nie opłaca, to co dziwnie opłaca się Niemcom. To jakaś fata mrugana, czy Polskie wariactwo.Nam wiatraki przeszkadzają, … Czytaj całość

10-07-2018

Wyborca PiSInnymi słowy: Niemcy w ruinie. Oddali swoje bezpieczeństwo energetyczne pogańskim bożkom wiatru i słońca. Wstyd!

10-07-2018

qwaszU nas nie można bo kury przestają się nieść, bo sąsiad nie pozwoli drugiemu na inwestycję z czystej zawiści, polska natura,..............widać to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (21)