Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Donald Trump komentuje Brexit. Prezydent Francji apeluje o zdecydowaną reakcję

55
Podziel się:

Prezydent Francji apeluje, by "w zdecydowany sposób" odpowiadać Donaldowi Trumpowi po jego komentarzach w sprawie Brexitu. W piątek amerykański prezydent w obecności brytyjskiej premier Theresy May w Waszyngtonie mówił, że wyjście z Unii dla Londynu okaże się wartością a nie obciążeniem.

Theresa May i Donald Trump
Theresa May i Donald Trump (EPA/SHAWN THEW)

Prezydent Francois Hollande mówił podczas wizyty w Lizbonie, że Europa powinna postawić na "stanowczy dialog" z Waszyngtonem. - Gdy prezydent USA wygłasza takie oświadczenia na temat Brexitu, Europa powinna odpowiedzieć - mówił francuski prezydent.

Amerykański prezydent argumentował wczoraj, że dzięki Brexitowi Wielka Brytania będzie mogła zawierać bilateralne umowy bez "patrzenia jej na ręce". Twierdził też, że Brexit nada Brytyjczykom tożsamość.

Z koeli we wcześniejszych wywiadach mówił, że Unia Europejska jest zbyt zdominowana przez Niemcy i na skraju rozpadu. Prezydent Hollande ma być w sobotę jednym z telefonicznych rozmówców Donalda Trumpa. Wieczorem amerykański prezydent odbył już rozmowę z przywódcą Japonii, Rosji i Niemiec. Ma też rozmawiać z przywódcą Australii.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(55)
Bron_jadrowa_...
6 lat temu
Tylko sojusz militarny z USA, wlasna silna armia i bron jadrowa (zakupiona lub zbudowana przy blogoslawienstwie Trumpa) da gwarancje Polsce. Sojusz z panstwami Unii to zaden sojusz bo wczesniej te lewaki sie poddadza niz wespra nas w przypadku kryzysu.
kucyk
6 lat temu
UE ma największy potencjał gospodarczy na świecie i jest wielką konkurencją do USA i innych tego typu mocarstw to oczywiste że chcieli by nas podzielić na male nie wiele znaczące państwa pojedyncze tak jak to robi Rosja bo z jednym sobie poradzą z wszystkimi nie. Anglia odcięta od UE pozostanie na łasce USA a oni zrobią z nimi co będą chcieć . Polska sama bez pomocy UE jest niczym nawet Czechy są lepsze gospodarczo to o czym tu gadać .
AndrewNew
6 lat temu
Trump powiedział i tak eufemistycznie "Unia Europejska jest zbyt zdominowana przez Niemcy" ! Podobna "unię" już próbował zbudować Adolf (i to nie żart) tylko błędnie użył armat zamiast gospodarki. Niemcy wyciągnęli wnioski z historii i mamy to, co mamy.
zenek
6 lat temu
Hollande, nie denerwuj sie juz niewiele ci zostalo !!!!!!!!!
piotr
6 lat temu
Przeciez ten lewacki kurdupel juz nie istnieje w polityce i po co ujada
...
Następna strona