Notowania

Donald Trump komentuje Brexit. Prezydent Francji apeluje o zdecydowaną reakcję

Prezydent Francji apeluje, by "w zdecydowany sposób" odpowiadać Donaldowi Trumpowi po jego komentarzach w sprawie Brexitu. W piątek amerykański prezydent w obecności brytyjskiej premier Theresy May w Waszyngtonie mówił, że wyjście z Unii dla Londynu okaże się wartością a nie obciążeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/SHAWN THEW)
Theresa May i Donald Trump

Prezydent Francois Hollande mówił podczas wizyty w Lizbonie, że Europa powinna postawić na "stanowczy dialog" z Waszyngtonem. - Gdy prezydent USA wygłasza takie oświadczenia na temat Brexitu, Europa powinna odpowiedzieć - mówił francuski prezydent.

Amerykański prezydent argumentował wczoraj, że dzięki Brexitowi Wielka Brytania będzie mogła zawierać bilateralne umowy bez "patrzenia jej na ręce". Twierdził też, że Brexit nada Brytyjczykom tożsamość.

Z koeli we wcześniejszych wywiadach mówił, że Unia Europejska jest zbyt zdominowana przez Niemcy i na skraju rozpadu. Prezydent Hollande ma być w sobotę jednym z telefonicznych rozmówców Donalda Trumpa. Wieczorem amerykański prezydent odbył już rozmowę z przywódcą Japonii, Rosji i Niemiec. Ma też rozmawiać z przywódcą Australii.

Tagi: Donald Trump, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2017

jaTrump to prostak i taka jest prawda. Podejrzewam, że nie ma bladego pojęcia o dyplomacji. Ale za cztery lata wróci porządek

29-01-2017

SławekTen buc o pomarańczowej twarzy wygładzający opinie o rzeczach o których nie ma pojęcia staje się największym problemem świata. Podobnie jak w Polsce … Czytaj całość

28-01-2017

marsTrump to dyplomatyczny baran! Niepełnosprawny umysłowo jako polityk.Zejdzie na ziemię.Jeszcze trochę.

Rozwiń komentarze (55)