Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Turystyka we Włoszech. MSW: prewencja działa, turystów coraz więcej

3
Podziel się:

Minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano wyraził w sobotę opinię, że prewencja w związku z zagrożeniem terrorystycznym działa, dzięki czemu kraj jest bezpieczny, a liczba turystów wzrasta.

Turystyka we Włoszech. MSW: prewencja działa, turystów coraz więcej
(Polaris/East News)

Alfano powiedział dziennikarzom w mieście Pescara w Abruzji: - Nasz kraj jest bezpieczny i tak jest postrzegany w kontekście międzynarodowym, w którym nie ma ryzyka na poziomie zero.

- Do tej pory prewencja działa. Zanotowaliśmy wzrost turystyki o 10 procent - dodał szef włoskiego MSW.

Prewencja polega na skrupulatnej obserwacji radykalnych środowisk, przede wszystkim wśród muzułmańskich migrantów, oraz wydalaniu z Włoch osób podejrzanych o głoszenie ekstremistycznych poglądów i o szerzenie propagandy Państwa Islamskiego.

Nakaz opuszczenia kraju otrzymało wielu imamów i przedstawicieli ośrodków kultury islamskiej.(PAP)

turystyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
turysta
8 lat temu
Od kilku lat spędzam wakacje we Włoszech również dlatego, że tam się czuję bezpiecznie. Kilka razy miałem okazję zaobserwować karabinierów w "akcji" i jestem pod wrażeniem ich sprawności. dla zwykłych turystów są bardzo uprzejmi i pomocni, ale przekroczysz prawo to nie ma "zmiluj"
aww
8 lat temu
a po co dzikim pieniądze
fox
8 lat temu
Mowe nienawisci trzeba tepic. Z Polski nalezy wypedzic PISlamskich imamow wyzywajacych osoby o innych podladach od kodziarzy lewakow i obywatrli 3 sortu