Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk z wyższym wynagrodzeniem. Od stycznia urzędnicy europejscy zarobią więcej

Unijni politycy będą od przyszłego roku zarabiać więcej. Jak informuje "The Guardian", szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker dostanie 32,7 tys. euro, tak samo jak szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Oznacza to podwyżkę o 550 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
Urzędnicy unijni dostaną od przyszłego roku podwyżki

Wyższe uposażenia nie ominą komisarzy europejskich, którzy zarobią około 400 euro miesięcznie więcej. Ich pensja będzie wynosić 26,6 tysięcy euro.

Zasady wynagradzania unijnych urzędników oparte są na 16-stopniowej skali, której podstawą jest staż pracy. Uposażenie wzrasta co dwa lata, ale nie bez znaczenia przy ustalaniu podwyżek są również inflacja i siła nabywcza w poszczególnych krajach członkowskich. Ponadto dla urzędników przewidziane są różne przywileje, np. dodatek rodzinny, edukacyjny czy zagraniczny.

* Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie *

**

**

Przy ustalaniu wynagrodzenia bierze się pod uwagę również koszty życia w Belgii i Luksemburgu, gdzie pracuje większość unijnych polityków.

Tegoroczny wzrost wyniósł 1,7 proc. w stosunku do 1,5 procenta w ubiegłym roku. – Warto jednak zauważyć, że inflacja w Brukseli wyniosła 2,1 proc., więc de facto nie możemy mówić o żadnym wzroście – tłumaczył Margaritis Schinas, rzecznik KE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: unia europejska, donald tusk, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2018

UeTo sa zlodzieje, te pensje to kpina ze zwyklych ludzi

18-12-2018

euzlodziejtemu rudzielcowi jeszcze więcej ?

18-12-2018

RBa Rysiek się wścieka taka kasa

Rozwiń komentarze (69)