Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Tusk z wyższym wynagrodzeniem. Od stycznia urzędnicy europejscy zarobią więcej

69
Podziel się:

Unijni politycy będą od przyszłego roku zarabiać więcej. Jak informuje "The Guardian", szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker dostanie 32,7 tys. euro, tak samo jak szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Oznacza to podwyżkę o 550 euro.

Urzędnicy unijni dostaną od przyszłego roku podwyżki
Urzędnicy unijni dostaną od przyszłego roku podwyżki

Wyższe uposażenia nie ominą komisarzy europejskich, którzy zarobią około 400 euro miesięcznie więcej. Ich pensja będzie wynosić 26,6 tysięcy euro.

Zasady wynagradzania unijnych urzędników oparte są na 16-stopniowej skali, której podstawą jest staż pracy. Uposażenie wzrasta co dwa lata, ale nie bez znaczenia przy ustalaniu podwyżek są również inflacja i siła nabywcza w poszczególnych krajach członkowskich. Ponadto dla urzędników przewidziane są różne przywileje, np. dodatek rodzinny, edukacyjny czy zagraniczny.

* Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie *

**

**

Przy ustalaniu wynagrodzenia bierze się pod uwagę również koszty życia w Belgii i Luksemburgu, gdzie pracuje większość unijnych polityków.

Tegoroczny wzrost wyniósł 1,7 proc. w stosunku do 1,5 procenta w ubiegłym roku. – Warto jednak zauważyć, że inflacja w Brukseli wyniosła 2,1 proc., więc de facto nie możemy mówić o żadnym wzroście – tłumaczył Margaritis Schinas, rzecznik KE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(69)
Marek
5 lata temu
On ma 140 tys miesięcznie a zwykły człowiek za taką kwotę kupując mieszkanie musi go spłacać przez 30 lat. Skąd Oni biorą taki przelicznik? Skąd takie kwoty i.za co? Za donoszenie na Polskę ?
Patriota.
5 lata temu
Dziadek Tusk powołany do Wermachtu, o sobie mówił po niemiecku,a nie po polsku "ich bin Danziger"(nie przyznawał się do polskości). Babka Donalda - Dawidowska (z domu Liebke) była autentyczną Niemką, której ojciec oraz brat służąc w Wermachcie zginęli na terenie Rosji. Siostra ojca Donalda mieszka pod Dusseldorfem. Dziadek Dawidowski z Kielna też dobrowolnie podpisał Listę (III Eingedeutsche) oświadczając, że czuje się Niemcem - co pozwalało na wcielenie go do Wermachtu. Nigdy nawet przed Polakami nie przyznawał się do polskości. Na prywatne pytania Polaków o narodowość - odpowiadał: wymijająco "hiesige"(~tutejszy). Ciotka zginęła w 1945 roku uciekając wraz z tysiącami Niemców z Gdańska na Gustloffie. Sam Donald się chwali, że do dziś na Boże Narodzenie wraz z całą rodziną śpiewają kolędy po niemiecku(!) Wychowanemu w takim duchu Donaldowi trudno się dziwić, że w ankiecie pisze: "Polskość to nienormalność takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu ...". Trudno się też dziwić, że na II Zjeździe Kaszubów optuje za usamodzielnieniem się Kaszub czyli za oderwaniem tego rejonu od tej "nienormalnej" Macierzy. W konsekwencji aktualnie łatwo Tuskowi przychodzi utożsamianie się z Niemcami, z polityką niemiecką, a nawet z wypowiedziami i działaniami Niemiec przeciw Polsce i na szkodę Polaków, toteż zgarna taką kasę za niszczenie Polski
Ptry
5 lata temu
Unia się sypie. Donek zbiera nagrody i podwyżki .... przecież to aż komiczne jest.
lot
5 lata temu
Mądrzy i pracowici muszą zarbiać i mnie to nie boli
htg
5 lata temu
A kim jest Tusk skończy w domu opieki zdrowotnej bo dzieci nie będą chcieć się nim na stare lata zajmować .Wtedy dopiero doceni .jak krzywdził przez lata ludzi emocjonalnie i co osiągną swoją polityką 0 społecznie majdan dla siebie .
...
Następna strona