Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Wzrost PKB w przedziale 3,5-4 proc. będzie wielką satysfakcją

0
Podziel się:

Wzrost PKB w Polsce w II kwartale powinien się zawrzeć między 3,5 a 4 proc.

Tusk: Wzrost PKB w przedziale 3,5-4 proc. będzie wielką satysfakcją
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk ocenił, że wzrost PKB w Polsce w II kwartale br. powinien się zawrzeć między 3,5 a 4 proc. Każdy wynik w tym przedziale będzie dla mnie źródłem wielkiej satysfakcji - powiedział w piątek Tusk.

- _ Polska, jeśli chodzi o II kwartał, będzie na pewno w trójce najlepszych państw w Europie, na pewno to powód do satysfakcji i to już nie jest przypadek. Od pierwszych dni kryzysu, od pierwszego sygnału po upadku Lehman Brothers Polska z konsekwencją lokuje się w absolutnej czołówce państw UE jeśli chodzi o wzrost PKB i jest w czołówce w wymiarze globalnym _ - mówił na konferencji prasowej Tusk.

Podkreślał, że to wcale nie łagodzi wszystkich negatywnych skutków kryzysu, jeśli chodzi o odczucia zwykłego człowieka. - _ Statystykami się nie nakarmimy _ - powiedział, dodając, że jednak nikt nie może kwestionować tego pozytywnego fenomenu polskiej gospodarki, _ który potwierdza się każdego kwartału w ostatnich trzech latach, szczególnie w tym czasie najgorszego kryzysu _.

Mówiąc o niektórych prognozach, mówiących o ponad 4-proc. wzroście szef rządu stwierdził, że nie wydaje mu się, by prognozy _ przesadnie optymistyczne były uzasadnione _. - _ Są pojedynczy eksperci, którzy uważają, że ponad 4 proc. to już norma, a poniżej 4 proc. to katastrofa, w czasie gdy średnia UE oscyluje wokół zera _ - dodał Tusk.

Zobacz jak kształtował się PKB Polski w ostatnich latach

Dane na temat wzrostu gospodarczego Polski w II kwartale 2011 r. GUS ma podać w przyszłym tygodniu. W I kwartale br. wzrost PKB wyniósł 4,4 proc.

Więcej na temat PKB Polski czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t155183.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gospodarka;w;kampanii;bez;szans;na;merytoryczna;debate,195,0,896451.html) Populizm, demagogia, gruszki na wierzbie - taka będzie ta kampania Znani ekonomiści mówią Money.pl czego można spodziewać się po gospodarczych programach wyborczych partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t149006.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jp;morgan;obnizyl;prognozy;pkb;dla;polski;do;3;8;proc;,3,0,894979.html) Słabsze prognozy dla kraju. Obniżyli nam PKB Analitycy oczekują, że stopa inflacji do końca 2011 r. utrzyma się na poziomie około 4 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t20187.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wzrost;pkb;powyzej;4;proc;;zdaniem;waldemara;pwlaka;to;wciaz;mozliwe,216,0,890584.html) W tej sprawie Pawlak nie kryje optymizmu Wicepremier liczy na mocne przyśpieszenie gospodarcze i dalszy spadek inflacji .
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)