Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Sąd w czeskim Brnie wydał tymczasowy zakaz działalności Ubera

16
Podziel się:

Burmistrz 400-tysięcznego Brna Petr Vokrzal zarzucił Uberowi świadome lekceważenie lokalnych przepisów.

Sąd w czeskim Brnie wydał tymczasowy zakaz działalności Ubera
(materiały prasowe Uber)

Sąd w Brnie wydał we wtorek tymczasowy zakaz działalności w tym mieście koncernu Uber, kojarzącego kierowców z pasażerami za pomocą aplikacji na smartfony. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiło lokalne przedsiębiorstwo taksówkowe i władze miejskie.

Aktualizacja:19:30

Burmistrz 400-tysięcznego Brna Petr Vokrzal zarzucił Uberowi świadome lekceważenie lokalnych przepisów.

Sąd stanął na stanowisku, że samochody Ubera muszą być oznakowane jako taksówki i że mają być obowiązkowo wyposażone w taksometry.

Uber, który rozpoczął działalność w Brnie 1 lutego br., zapowiedział apelację. Koncern podkreśla, że nie jest zwyczajnym przedsiębiorstwem taksówkowym.

Jak podkreśla Magda Szulc, reprezentująca w Polsce firmę Uber, decyzja sądu nie jest prawomocna i do momentu otrzymania oficjalnej decyzji sądu Uber będzie kontynuował działalność w Brnie.

- Należy podkreślić, że pozew wniesiony przez prywatną firmę taksówkarską został poparty przez władze miasta w Brnie - takie poparcie udzielone prywatnej firmie będzie przedmiotem oddzielnego postępowania - zaznacza.

- Uber jest także dostępny w Pradze. W stolicy Czech z aplikacji korzysta ponad tysiąc kierowców i ponad 100 tysięcy użytkowników, którzy wybierają bezpieczne, niedrogie i wygodne przejazdy dostępne za pośrednictwem jednego kliknięcia - podkreśla Magda Szulc

To jednak nie jedyne problemy firmy. Od kilku miesięcy Uber ma całą serię wpadek. Nad firmą zbierają się czarne chmury przepełnione oskarżeniami o molestowanie seksualne i rasizm.

Natomiast w Polsce rząd chce uregulować działalność Ubera. Ministerstwo Infrastruktury chce, by musiał mieć odpowiednią licencję. Licencję będą musieli mieć także kierowcy, którzy wożą pasażerów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
JoJoL
7 lat temu
Zostałem zniszczony przez działalność Ubera. Nie byłem w stanie zarobić na ZUS, mimo pracy po 12 godzin na dobę. O jakiej regulacji mówimy ? Państwo powinno pozwolić mi pracować 8 godzin i za pracę w tym czasie powinienem mieć możliwość zarobienia na wszystkie obciążenia oraz na własne życie. Tymczasem Uber stosuje dumping cenowy i jeszcze ma to być regulowane prawnie. Ha ha ha ha .... Ciekawe kto i ile wziął w łapę za pozwolenie na działalność tej firmy w Polsce. Kilka krajów europejskich nie wyraziło zgody na taką "konkurencję" i jakoś dziury w niebie z tego powodu nie ma. Te kraje podjęły mądrą decyzję, chroniącą własnych obywateli chcących legalnie i uczciwie pracować. Polska najwidoczniej nie ma zamiaru chronić własnych obywateli, ważniejsze jest to, ile dostanie "pod stołem" decydujący o tym urzędas.
Po prostu Cze...
7 lat temu
Po prostu ...Czesi nie pozwalają sobie na finansowanie z budżetu państwa zagranicznej korporacji ....birze 25% i zmusza rodzimy taksówkarzy do niepłacenia podatków.....inaczej nie mają szans wyjść na swoje
Andy
7 lat temu
Niech uberowcy jeszcze wykupią ubezpieczenie swoich pasażerów, bo ci w razie wypadku mogą się mocno zdziwić.
ina
7 lat temu
no i juz sie zabrali za interes ktory im kase zabiera... tylko siegaja do naszej kieszeni...
TakiKraj
7 lat temu
W interesie wladz i taksówkarzy jest zniszczyć Ubera, to jasne