Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unia Europejska nakłada nowe sankcje na reżim w Syrii

0
Podziel się:

W konsekwencji narastających represji w Syrii, Unia Europejska zdecydowała dzisiaj o nałożeniu nowych sankcji zakazu podróży do UE i zamrożenia aktywów wobec pięciu przedstawicieli reżimu w Damaszku.

Unia Europejska nakłada nowe sankcje na reżim w Syrii
(ec.europa.eu)

W konsekwencji narastających represji w Syrii, Unia Europejska zdecydowała dzisiaj o nałożeniu nowych sankcji zakazu podróży do UE i zamrożenia aktywów wobec pięciu przedstawicieli reżimu w Damaszku, odpowiedzialnych za brutalne traktowanie cywilów.

_ - Już 18 lipca ministrowie spraw zagranicznych UE oświadczyli, że dopóki przemoc wobec ludności cywilnej nie skończy się i nie dojdzie do postępu na rzecz spełnienia słusznych aspiracji narodu syryjskiego w sprawie demokratycznych przemian, UE będzie kontynuować obecną politykę sankcji wobec osób odpowiedzialnych lub związanych z brutalnymi represjami - oświadczyła szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton (na zdjęciu) . _

_ - Niestety od tego czasu masowe aresztowania, przemoc i zabijanie cywilów mają wciąż miejsce, a nawet nasiliły się, o czym świadczą ataki w Hamie i innych miastach Syrii podczas weekendu, w których zginęło ponad 100 cywilów _ - dodała.

_ - To pokazuje, że władze Syrii nie chcą przeprowadzić reform, które obiecały w odpowiedzi na słuszne żądania Syryjczyków _ - dodała Ashton, uzasadniając decyzję o nowych sankcjach.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t138474.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/asad;krwawo;rozprawia;sie;z;protestujacymi,61,0,820797.html) Asad krwawo rozprawia się z protestującymi
Według syryjskich obrońców praw człowieka z rąk służb bezpieczeństwa w całym kraju śmierć poniosło w niedzielę około 120 osób, a od wybuchu w połowie marca demonstracji przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi zginęło w Syrii co najmniej 1600 ludzi.

Kolejny raz potępiając represje, Ashton przypomniała władzom Syrii, że to do nich należy ochrona ludności. Ponownie wezwała rząd syryjski, by zapewnił wolność słowa i wolność zgromadzeń, a także bez zwłoki uwolnił wszystkich więźniów politycznych i rozpoczął _ prawdziwy szeroki dialog narodowy _.

Na dzisiaj zwołano nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii. - _ Nadszedł czas, by Rada Bezpieczeństwa zajęła jasne stanowisko w sprawie konieczności zaprzestania aktów przemocy _ - powiedziała Ashton.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t147253.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest;zgoda;na;rozszerzenie;sankcji;wobec;syrii,44,0,859436.html) Jest zgoda na rozszerzenie sankcji wobec Syrii Państwa unijne osiągnęły zgodę w sprawie objęcia sankcjami wobec Syrii czterech firm syryjskich związanych z wojskiem i reżimem oraz siedmiu osób, w tym trzech Irańczyków - podali dyplomaci w Brukseli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t139006.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syria;kolejne;aresztowania;unia;wprowadza;embargo,5,0,826117.html) Kolejne aresztowania. Unia wprowadza embargo Syryjskie siły bezpieczeństwa zatrzymały wczoraj setki antyrządowych działaczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;zwiekszaja;sankcje;wobec;syrii,82,0,863058.html) USA zwiększają sankcje wobec Syrii Stany Zjednoczone oświadczyły, że rozszerzyły sankcje na syryjskie służby bezpieczeństwa za brutalne tłumienie manifestacji w tym kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)