Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Europosłowie przyjęli przepisy zwalczające oszustwa podatkowe

10
Podziel się

Parlament zgodził się z propozycjami Komisji Europejskiej, która opracowała regulacje jak zwalczać proceder unikania i uchylania się od opodatkowania. Szczególnie dotyczy to firm wielonarodowych, zakładanych w innych państwach. Głównym celem jest zwiększenie przejrzystości podatkowej i ustalenie miejsca lokowania zysków.

Europosłowie przyjęli przepisy zwalczające oszustwa podatkowe
(Gina Sanders/Fotolia)
bDZsdzfp

Parlament Europejski przyjął przepisy, które mają skuteczniej przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy i unikaniu opodatkowania przez firmy wielonarodowe. Urzędnicy skarbowi będą mieli dostęp do informacji o działalności takich przedsiębiorstw.

Parlament zgodził się z propozycjami Komisji Europejskiej, która opracowała regulacje jak zwalczać proceder unikania i uchylania się od opodatkowania. Szczególnie dotyczy to firm wielonarodowych, zakładanych w innych państwach. Głównym celem jest zwiększenie przejrzystości podatkowej i ustalenie miejsca lokowania zysków. Niedawne doniesienia medialne, ujawniły ukrywania pieniędzy w rajach podatkowych na olbrzymią skalę. Wiąże się to także z praniem brudnych pieniędzy.

Europoseł Dariusz Rosati zwraca uwagę na prawo organów podatkowych, które będą miały prawo dostępu do informacji o firmach i wzajemnej wymiany danych. Projekt dyrektywy unijnej zaleca instytucjom podatkowym zwrócenie szczególnej uwagi na tak zwane firmy słupy pośredniczące w transakcjach i ustalenie firmy będącej końcowym beneficjentem oraz ich kontrola. Osoby odpowiedzialne za kontrolę, znane będą wszystkim zainteresowanym urzędom podatkowym. Według posła Rosatiego przepisy wejdą w życie za rok.

bDZsdzfS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(10)
tośka
4 lata temu
A kiedy wezmą się za ludzi słupy - prezydenta, premier?
papcio
4 lata temu
I co na to myszka agresorka? To dobra czy zła zmiana?
Bolek
4 lata temu
Niech się wezmą za parabanki gdzie RRSO sięga 2000%. chyba, że mają tam jakieś brudne interesy. Jak 2000% ma się do ustawy o lichwie?? Panie mistrzu finansów bierz się do roboty.
bDZsdzfT
1 osobowa fir...
4 lata temu
wyłapać oszustów podatkowych zmuszających do samozatrudnienia - shell, żabka,fresh, kolporter , inmedio, empiki, małpka, eurocash itp. . Wszystko to ma znamiona stosunku pracy. Wielkie przekręty za POzwoleniem ośmiorniczek. Taki mamy klimat.
gladiatorpl
4 lata temu
WULKANIZATORZY mają teraz żniwa nie wystawiają rachunków za usługi gdzie są kontrole?