Notowania

cameron
04.11.2014 09:21

Wielka Brytania wystąpi z UE? Brytyjska prasa komentuje spór z Merkel

Część komentatorów jest wyraźnie zaniepokojona, ale są też głosy, że to wszystko to burza w szklance wody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.GlynLowe.com / Flickr (CC BY 2.0))

Brytyjska prasa wciąż pełna jest analiz i komentarzy dotyczących kolejnego napięcia na linii Londyn-Berlin. W ten weekend media obiegła informacja jakoby podczas ostatniego szczytu unijnego Angela Merkel miała powiedzieć premierowi Cameronowi, że nie zgadza się na jego żądania by ograniczyć swobodę przepływu siły roboczej i wolałaby, aby Londyn znalazł się poza Wspólnotą.

Część komentatorów jest wyraźnie zaniepokojona, ale są też głosy, że to wszystko to burza w szklance wody. _ To dzwonek alarmowy _ - czytamy w Guardianie. Dziennik ostrzega, że Cameron wystawia przyszłość Wielkiej Brytanii na ryzyko. Premier nie może izolować Merkel i innych z którymi można się porozumieć.

Gazeta zauważa, że ma trudne zadanie - krajowa konkurencja ze strony antyeuropejskiej i antyemigracyjnej Partii Niepodległości sprawia, że musi zaostrzyć retorykę. Premier będzie musiał obiecać Brytyjczykom wiele wiedząc, że za wiele ugrać nie zdoła - zauważa dziennik.

Atmosferę studzi Daily Telegraph. Według niego Merkel nie wystosowała żadnego ultimatum i musimy poczekać na coś więcej niż doniesienia niemieckich mediów, na przykład na to, że Cameron postawi na stole konkretną propozycję dotyczącą emigracji. Ma się to stać jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ostro zaatakowała Camerona Kanclerz Niemiec jest przeciwna planom premiera Wielkiej Brytanii, które dyskryminują imigrantów z biedniejszych krajów Unii.
Otwarcie rynku pracy UE było "karygodne" Za decyzją bezwarunkowego otwarcia brytyjskiego rynku pracy dla Polaków krył się podstęp?
Członkowie Unii bojkotują jej prawa? Zdaniem Dariusza Rosatiego, polityka monetarna nie wystarcza, żeby wyjść z kryzysu. Państwa członkowskie powinny przeprowadzić szereg reform i więcej inwestować.
Tagi: cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz