Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania chce poluzowania związków z UE

0
Podziel się:

Jacek Protasiewicz gróźb ze strony Londynu się nie obawia, bo jak mówi, na wyjście z Unii Brytyjczycy się nie zdecydują.

Wielka Brytania chce poluzowania związków z UE
(Exey Panteleev/CC/Flickr)

*40 lat w Unii Europejskiej i wystarczy - takiego zdania jest połowa Brytyjczyków. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron wykorzystuje gorszą kondycję Unii Europejskiej i zapowiada, że zablokuje zmiany traktatowe mające uczynić strefę euro bardziej efektywną, jeśli Wspólnota nie zgodzi się na jego żądania dotyczące poluzowania więzów na linii Londyn - Bruksela. *

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz gróźb ze strony Londynu się nie obawia, bo jak mówi, na wyjście z Unii Brytyjczycy się nie zdecydują.

_ - Brytyjczycy znani są z pragmatyzmu gospodarczego. Stopień uzależnienia ich gospodarki od gospodarki wspólnoty jest tak istotny, że pozbywanie się własnego komisarza i parlamentarzystów, którzy tworzą przepisy dla rynku, byłoby działaniem bardzo nierozsądnym, a o to Brytyjczyków nie posądzam - _ twierdzi Jacek Protasiewicz.

Z kolei minister do spraw europejskich Piotr Serafin uważa, że taktyka Londynu dla Unii Europejskiej jest niebezpieczna. Jeszcze w tym miesiącu premier Wielkiej Brytanii ma wygłosić przemówienie, w którym zarysuje plan nowego modelu członkostwa jego kraju we Wspólnocie.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)