Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
błędy pilotów
08.04.2013 06:54

Wielka Brytania: Piloci śpią za sterami

Brytyjski Zarząd Lotnictwa Cywilnego został zmuszony do ujawnienia niepokojących danych na temat przemęczenia pilotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brytta/iStockphoto)

Brytyjski Zarząd Lotnictwa Cywilnego został zmuszony do ujawnienia niepokojących danych na temat przemęczenia pilotów. Według informacji uzyskanych dzięki ustawie o dostępie do informacji, piloci zasnęli nad Londynem co najmniej dwukrotnie, latem 2010 i 11 roku.

W jednym z cytowanych przypadków drugi pilot opuścił na moment kabinę, a kiedy wrócił, nie mógł się dopukać, aby pierwszy pilot wpuścił go z powrotem. Dopiero kiedy dostał się do kabiny używając kodu alarmowego, zastał kapitana śpiącego za sterem.

Stowarzyszenie Brytyjskich Pilotów Pasażerskich BALPA ocenia, że zasypiają oni nad Wyspami Brytyjskimi o wiele częściej - co najmniej raz dziennie, ale instytucje nadzoru nad ruchem powietrznym nie chcą uznać powagi problemu.

Szef działu bezpieczeństwa stowarzyszenia, Rob Hunter, powiedział BBC, że piloci nie zgłaszają większości takich przypadków, gdyż naraziliby się tym na postępowanie dyscyplinarne, a nawet karne. Za zaśnięcie za sterami grozi im nawet kara do dwóch lat więzienia.

Piloci winią zmęczenie i długie godziny pracy, ale Zarząd Lotnictwa Cywilnego twierdzi, że nie posiada niepokojących informacji o rozmiarach problemu. Sami piloci oczekują, że obecna sytuacja może ulec pogorszeniu, jeśli dojdzie do proponowanego złagodzenia restrykcji godzin ich pracy w Unii Europejskiej i zwiększenia liczby nocnych połączeń.

Czytaj więcej w Money.pl
Pilot wyszedł do WC. Drugi zasnął w kokpicie Jeden z pilotów pracujących dla holenderskich tanich linii Transavia, który w czasie lotu wyszedł do toalety, nie mógł dostać się z powrotem do kokpitu, ponieważ w tym czasie drugi pilot zasnął.
PLL LOT wprowadza zmiany. Dziś je ogłosili Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT chce zmienić warunki zatrudnienia pilotów - poinformowała dziś spółka.
Samolot leciał bez pilota Jeden z pilotów poszedł do toalety, drugi zasnął. Samolot holenderskiej linii Transavia Airlines był przez wiele minut całkowicie bez opieki.
Tagi: błędy pilotów, pilot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz