Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: Córka Berlusconiego pójdzie w ślady ojca?

0
Podziel się:

Najstarsza córka wieloletniego przywódcy Włoch i zarazem zarządczyni jego biznesowego imperium, Marina, ucięła spekulacje, jakoby miała
przejąć po ojcu przywództwo centroprawicy.

Włochy: Córka Berlusconiego pójdzie w ślady ojca?
(wikipedia/public domain/MM in it.wiki)

Najstarsza córka wieloletniego przywódcy Włoch Silvio Berlusconiego i zarazem zarządczyni jego biznesowego imperium, Marina, we wtorek ucięła spekulacje, jakoby miała przejąć po ojcu przywództwo centroprawicy po tym, gdy został on skazany za oszustwa podatkowe.

_ Jestem zmuszona powtórzyć jeszcze raz - i to kategorycznie - że nigdy nie brałam pod uwagę wejścia do polityki _ - napisała w oświadczeniu 47-letnia biznesmenka.

Wyraziła również nadzieję, że jej jednoznaczne stanowisko przyczyni się do ucięcia wszelkich spekulacji na temat _ planów, których nigdy nie miała i nadal nie ma _.

Pogłoski, jakoby Marina Berlusconi miała przejąć przywództwo centroprawicowej partii Lud Wolności, przybrały na sile, gdy Sąd Kasacyjny 1 sierpnia ostatecznie zatwierdził wyrok w procesie dotyczącym oszustw podatkowych w telewizji Mediaset. Były premier Włoch jest właścicielem koncernu, w którego skład wchodzi sieć; został skazany na rok pozbawienia wolności (wyrok może odbyć w areszcie domowym).

Silvio Berlusconi prawdopodobnie jesienią zostanie także pozbawiony stanowiska senatora. Grozi mu kilkuletni zakaz piastowania urzędów publicznych. Wyrok z polecenia Sądu Kasacyjnego jest obecnie ponownie analizowany przez sąd w Mediolanie, po tym gdy oskarżyciel publiczny zażądał skrócenia okresu zakazu. Dzięki tej decyzji Berlusconi na razie pozostaje senatorem i liderem Ludu Wolności.

Córka czterokrotnego premiera Włoch wcześniej już kilkukrotnie podkreślała, że nie ma ambicji politycznych, a wierni Berlusconiemu politycy twierdzili, iż pozostanie on u sterów centroprawicy.

W żaden sposób nie przełożyło się to na ograniczenie spekulacji w sprawie jej ewentualnej roli w partii Lud Wolności, które podchwyciła nawet należąca do rodziny Berlusconich gazeta _ Il Giornale _. Sugerowano, że Marina mogłaby zostać twarzą ugrupowania podczas wymuszonej nieobecności ojca.

Niektóre włoskie media zwróciły uwagę na to, że sam Berlusconi wyraził brak zainteresowania polityką na kilka miesięcy przed tym, gdy przebojem wygrał swoje pierwsze wybory w 1994 roku.

Marina Berlusconi, znajdująca się na liście najbardziej wpływowych kobiet magazynu Forbes, jest prezesem holdingu Fininvest, który kontroluje sieć telewizji Mediaset, dom wydawniczy Mondadori oraz klub piłkarski AC Milan.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi zapewnia: Jestem niewinny Powiem moim tak zwanym sędziom: jestem niewinny - oświadczył Berlusconi. Zapowiedział, że będzie krytykował wyrok sądowy.
To wydarzenie bez precedensu we Włoszech Ostateczne skazanie Silvio Berlusconiego za przekręty podatkowe w jego koncernie Mediaset urosło we Włoszech do rangi wydarzenia epokowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)